Haftalık Teknik Analiz #49 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #49 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #49

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 4H grafiği

Bitcoin bu ayın başında yine her ay olduğu gibi yukarı hamle yapıyor. 31 bin dolar direnci henüz kırıldı diyemeyiz ancak 4 saatlik 200 EMA’nın nisan ortasından bu yana ilk defa üzerine çıkmayı başardı. Ancak ne 31 bin dolar kırılımı ne de 200 EMA kırılımı onaylandı diyemeyiz.

Günlük kapanışlar önemli olacak. Eğer 31 bin dolar üzerinde kalır ise hedefi grafikte olan seviyeler olacak (34 bin dolar35 bin dolar36 bin dolar). Son aylarda Bitcoin kırılım yapıp bu kırılımı fakeout kırılıma dönüştürüyor yani bu denemenin de başarısız olma ihtimali var. Genel olarak satış baskısı azalmış olsa da yukarı hamlede tekrar red yiyor. 28 bin 600 dolar altı günlük kapanış yapmadığı sürece akümüle oluyor diyebiliriz. Büyük bir ralli beklemesem de birazda olsa nefes aldırabilir bu ay.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum henüz 2 haftadır takıldığı düşüş trend direncini geçemedi. Bitcoin de olacak olumlu hava Ethereum’u da 2.200 dolar2.400 dolar tekrar deneyebilir. Bu analizi yaparken 1.950 dolar civarında olan bu direncin kırılımı ile 2.200 dolara hızlı bir hamle yapabilir. 1.700 dolar desteği altında günlük kapanış yapmadığı sürece trendi döndürme şansı var ancak bu seviye altı kapanışta daha sert düşüşlere neden olabilir. Hala altcoin’lerin Bitcoin hangi yöne giderse gitsin ezileceği fikrindeyim. Bitcoin yukarı 3 gidiyor ise alt coinlerin %99’u 2 gidecektir. Dönüş onayı için Bitcoin dominasyonunda düşüş eğilimi göstermesi ve Ethereum’un BTC çiftinde tekrar yükselen trende geçmesi gerekli.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir