Binance SEC incelemesine alındı! BNB fiyatında düşüş

Binance SEC inceleme

Binance SEC incelemesine alındı! BNB fiyatında düşüş

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından incelemeye alındı. Bu inceleme ile birlikte BNB fiyatında düşüş yaşandı.

Binance SEC İncelemesi Altında!

Kripto para piyasası üzerinde süren ABD’li yetkililerin gölgelerine bir yenisi eklendi. Son olarak Binance borsası incelemeye alındı. Bu incelemede borsanın ilk faaliyet dönemlerinin detaylarına bakılacağı ifade edildi. Özellikle Binance borsasının kendi kripto parası BNB‘nin ön satış sürecinin inceleneceği ifade ediliyor.

BNB ön satış sürecinin incelenmesi de menkul kıymet olup olmadığını ortaya koyacak. Eğer menkul kıymet olarak kabul edilirse bu ön satış sürecinin kayıt dışı olması sebebiyle yaptırımlar uygulanabilir. Ancak henüz konuyla ilgili net bir bilgi yer almıyor. Süreç ilerledikçe yeni haberlerin de ortaya çıkması bekleniyor.

Bu haberlerin ortaya çıkmasıyla birlikte 300 doların üzerinde alıcı bulan BNB, 283 dolara kadar geriledi.

BNB tüm zamanların rekoru
Binance SEC incelemesine alındı! BNB fiyatında düşüş

Binance Fransa’da İlk Onayını Aldı

Binance, Fransa Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF)’ne yaptığı başvuruda ilk onayı aldı. Bu onay sayesinde Binance borsasının Fransa’daki faaliyetlerini resmi olarak sürdürmesi yolunda ilk adım atılmış oldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Binance’in tüm başvuru sürecinde gezinmesini mümkün kılan yeniliğe bağlılık gösteren AMF ve ACPR’ye minnettarız. Binance, ilk günden beri kullanıcılarını her zaman ilk sıraya koydu ve artık kripto topluluğu, Fransa’da kayıtlı güvenilir bir DASP olarak Binance Fransa’ya daha fazla güven duyabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir