Haftalık Teknik Analiz #47 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #47 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #47

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin‘in geçen hafta analizimizden bu yana durumu pek değişmedi. 29.000 dolar önemli bir destek (yıllık açılış fiyatı) ve bu konumunu hafta boyunca korudu. 8. haftayı da derin olmasa da kırmızı bir mum ile kapattı. Bu bölgeyi kaybetmediği sürece bir sonraki birkaç mumun yeşil olma olasılığı yüksek. Beklediğimiz gibi pozitif bir hafta geçirirsek ilk önemli direnç bölgesi 31.000 dolar civarı olacaktır. buranın aşılması ile 34.000 dolar ve 37.000 dolar dirençleri var.

37 bin doların geçilmesi önemli olacak ancak zor bir direnç grafikte de görebileceğimiz kanal direnci ile kesişecektir ve bu bölgeden yüklü kar satışları ile karşılaşması muhtemel. Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde 31.000 dolar32.000 dolar direncini aşamaz ise tekrar 28.000 dolar desteğini test etmek isteyecektir. Hem destek hem de dirençler test edildikçe zayıflar ve yeni bir test buranın tutmama ve 26.000 dolar ve 24.000 dolara kadar çekilmeyi hafta içerisinde hızlıca görmemiz mümkün olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum da haftayı sakin geçirdi ve 1.950 dolar2.000 dolar desteğine tutundu. Düşen trend direncinde duruyor ve Bitcoin’in hareketine göre aynı yönde tepki verecektir. Kırılım sonrası geçen hafta da belirttiğimiz gibi Bitcoin çiftinde önemli bir destekte olmasından dolayı daha iyi oranda yükselme şansına sahip. Yukarı yönlü fiyat hareketi ile direncin kırılmasının ardından 2.400 dolar2.500 dolar hedefleyecektir.

Bitcoin çiftini de takip ederek 3.000 dolar3.300 dolar aralığına kadar bir kaç hafta içerisinde yükselmesi mümkün olacaktır. Ancak Bitcoin haftayı negatif hareketler ile geçirir ise 1.800 dolar desteğinin kırılması ve 1.400 dolara kadar gerilemesi mümkün. Genel olarak markette henüz boğa yada ayı atmosferi yok. Önümüzdeki haftalar içerisinde tekrar yön belirleyecektir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir