ABD’deki şok kripto para araştırması!

kripto para araştırması

ABD’deki şok kripto para araştırması!

ABONE OL 

ABD Merkez Bankası (FED) kripto paralarla ilgili yeni bir araştırma yaptı. Bu araştırmanın sonucunda oldukça dikkat çekici bir rapor ortaya çıktı.

ABD Kripto Para Araştırması Yaptı

ABD, kripto para yatırımcılarının oldukça fazla olduğu ülkelerin başında geliyor. FED ve SEC tarafından yapılan açıklamalarla kripto para yatırımcılarının nabzının tutan ABD, bu defada bir rapor hazırladı.

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından yapılan bir araştırmaya göre banka hesabı olmayan ABD vatandaşlarının yüzde 13‘ü para transferi ve ödeme için kripto paraları kullandı. 11 bin ABD’li ile yapılan araştırmaya göre 100 bin doların üzerinde varlığa sahip olanların kripto para yatırımı yaptığı da ortaya çıktı.

Kripto para ödeme
ABD’deki şok kripto para araştırması!

ABD’deki Kripto Para Yatırımcılarının Verileri Açıklanmıştı

ABD’deki kripto para yatırımcılarına dair yeni bir rapor yayınlandı. Huobi Group tarafından hazırlanan ‘Crypto Perception Report 2022‘ isimli bu rapora göre para yatıran yatırımcıların yüzde 68‘i 2021 yılında yatırım yapmaya başladı. Yüzde 21‘i 2 yıl önce, yüzde 12‘si 4 yıl önce, yüzde 9‘u ise 4 yıldan uzun süre önce yatırım yapmaya başladı.

Ayrıca yatırımcıların yüzde 46‘sı 1.000 dolar ve altı tutarında kripto para yatırımına sahip. Yatırımcıların yüzde 25‘i ise 1.000 – 10.000 dolar arasına bir yatırıma sahip. Yatırımcıların yüzde 29‘u ise 10.000 dolar ve üzeri değerinde yatırıma sahip.

Bu anketin katılımcılarının yüzde 42‘si kripto paralara yatırım yapmayı çok riskli buluyor. Yüzde 34‘ü regülasyon konusunda endişeli olduğunu geriye kalan yüzde 24‘lük kısım ise kripto paralara yatırım yapmak için yeterli sermayesinin olmadığını ifade ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir