En büyük 10 kripto para – 22 Mayıs (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 22 Mayıs (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 22 Mayıs 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 30.170 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.2 artarak %44.6 seviyesine yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 21 milyar dolar azalarak 574 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 16 milyar dolar artarak 1 trilyon 288 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Terra şirketi tarafından kurulan Luna Vakfı Bitcoin alımlarıyla biliniyordu. Vakıf yaptığı açıklama ile sahip olduğu Bitcoin’leri sattığını açıkladı.
  • Kripto para soğuk cüzdan markası Ledger, kullanıcılarına Web3 entegrasyonu sağlamaya başladı. Bu sayede kullanıcılar Ledger cüzdanlarını Web3 uygulamalarına entegre edebilecekler.
  • Milyarder Bill Ackman resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile LUNA şirketi Terra‘yı piramit sistemine (Ponzi) benzetti. Başta yatırımcılara yüzde 20 gelir vaat edildiğini ifade eden Ackman, aslında gerçek bir işin olmadığını söyledi.
  • Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi, bugünkü açıklamalarında taraftar token’lar hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamasında Beşiktaş’ın bilerek taraftar token hamlesi yapmadığını ve eğer böyle bir adım atılacaksa da herkesten iyi şekilde atılacağını ifade etti.
  • LUNA arz miktarı ise CoinGecko verilerine göre 6.907.366.873.011 adete yükseldi. LUNA fiyatı 120 dolar seviyelerindeyken arz miktarı 340 milyon adet seviyelerindeydi.
  • Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, sahip olduğu ödeme şirketi Block için açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında internetin para birimi olmayan en yakın adayın Bitcoin olduğunu ifade etti.
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlerle Kütüphane Söyleşileri programında kripto paralardan bahsetti ve sıcak bakmadığını dile getirdi.
  • Socios ve AS Monaco iş birliği ile üretilmiş olan ASM token yerli kripto para borsası Paribu’da listelendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir