Haftalık Teknik Analiz #34 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #34 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #34

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin haftayı yatay olarak geçirdi ve geçen haftalık analizimizde belirttiğimiz olası red alabileceği bölge 45 bin dolar – 46 bin dolardan red yiyerek geçen haftalık açılış seviyesinin altında bir haftalık kapanış yaptı. Aynı zamanda savaş ihtimali ile bütün borsalar ve varlıklarda satış baskısı oluşmuş durumda. Ancak yine tekrarlamak gerekir ise 48 bin dolar bölgesini geçmeden yükseliş beklentim olmadığını belirtmek isterim. 30 bin dolar ve 48 bin dolar arası geniş bir yatay alanı mevcut. Fiyat bu aralıkta olduğu sürece henüz makro trend için bir şey söylemek erken. Ancak orta vade trendi hala aşağı yönde. Ayrıca 48 bin dolar kırılımından sonra ayı sezonu riskini belirtmiştim.

Şu an olası düşüş senaryosunda 40 bin dolar desteğinin kaybedilmesi halinde 37 bin 500 dolar önemli bir destek konumunda. Burası aynı zamanda kırılımın retesti konumunda. Buranın da tutmaması halinde yeni bir dip yapacağını ve 30 bin dolara hatta daha da aşağıya sarkma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Bitcoin yüksek ihtimal ile volatil bir haftaya girecek gibi gözüküyor. Bitcoin’in şu konumu nedeni ile özellikle altcoin’ler yüksek riskli olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum hızlı ulaştığı direnci bir hafta boyunca kıramadı ve düşüşe başladı. Şu an için ilk destek 2.400 dolar ancak satış baskısından dolayı tutmaması çok muhtemel. Bu bölgenin kırılımı ile Ethereum kolay bir şekilde tekrar 2.000 dolar altına inebilir. İlk sağlam desteği bulacağı yerin 1.750 dolar olacağını düşünüyorum. Piyasadaki satış baskısı ve Bitcoin’in kritik durumunu göz önüne aldığımızda Ethereum ve diğer altcoin’ler hala çok yüksek risk taşımakta. Tekrar belirtmek gerekirse 3.400 dolar direncini aşıp üzerinde haftalık kapanış yapmadan yükselişten bahsetmek mümkün olmayacak.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir