Haftalık Teknik Analiz #28 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #28 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #28

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 4H grafiği

Bitcoin haftayı düşüş ile tamamladı ve 46 bin dolar – 54 bin dolar aralığının alt desteğine tekrar geldi. Şu an için destek tutmuş gibi duruyor ancak çok test edilmesi desteği güçsüzleştiriyor. Ancak 46 bin dolar desteğinin altında kapanış yapmadığı sürece bir sorun olmayacaktır.

Destek tutmuş gibi dursa da direnç bölgesine girdikten sonra gelen satışlar henüz kırılım için hazır olmadığını gösteriyor. Hala yatay alandayız ve her hangi bir yöne kırılım olmadan karar vermek riskli olacaktır. Eğer 46 bin dolar desteği kırılır ise 40 bin dolar42 bin dolar en önemli ve boğayı hayatta tutacak son destek.

54 bin dolar direnci kırılımadan yeni bir zirve uzak gözüküyor ve de yatay alanın orta bölgesinde 48 bin 500 dolar direnç konumunda. Yükseliş trendini onaylamak için bu bölgelerin geçilmesi gerekli. Geçen hafta da olduğu gibi hala yatay bölgedeyiz. Bu bölgenin kırılımı marketi de arkasından sürükleyecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum fiyat olarak Bitcoin’i takip etmeye devam ediyor. Son düşüşte önemli desteklerin kırılımı oldu. Hem yatay destek hem de trend desteği kırıldı. Geçen haftalardaki Bitcoin’e göre daha iyi duran görünümünü kaybetmeye başladı.

Ancak yine de eğer bitcoin düşmez ise kendi başına bitcoin’den ayrı olarak kayda değer bir düşüş yaşayacağını sanmıyorum. Düşüş devam eder ise 3.400 dolar3.150 dolar destek konumunda.

Yükselişe geçebilmesi için kırılan destekleri tekrar kazanması gerekiyor. 4.000 dolar hayati bir önem taşıyor. Görünümün düzelmesi ve güven vermesi için tekrar bu bölgenin üzerine çıkması gerekiyor.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir