Ali Babacan kripto para açıklaması yaptı!

Ali Babacan kripto para

Ali Babacan kripto para açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ”Kripto para yasası hazır” açıklaması yapılmış ve ardından TBMM‘de kripto para yasası için toplantı düzenlenmişti. Konu ile ilgili son olarak Ali Babacan açıklama yaptı.

Ali Babacan Kripto Para Konusunda Açıklama Yaptı

Eski Bakan ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında kripto paralar hakkında getirilmesi planlanan yasakları eleştiren Babacan şu ifadeleri kullandı:

Kripto para mevzuatında yasaklardan bahsedilmesi ülkemizi çağın gerisine götürür. Yapılması gereken borsaların denetlenerek güven oluşturulmasıdır.

Biz, takipçi değil öncü ülkelerden olmalıyız. Dünyayla uyumu yakalamak ve yenilikçiliğin önünü açmak üzere #YarınaAtılım diyoruz.

Kripto para yasası
Ali Babacan kripto para açıklaması yaptı!

Dün de İYİ Parti adına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Karaalioğlu kripto paralar hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Karaalioğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

Devletimizin kripto para piyasalarına özellikle de yerli kripto borsaların teminatının sağlanmasına dair bir düzenleme getirmesi elzemdir. Bu düzenlemenin öncelikli hedefi yatırımcıyı kısıtlamaktan ziyade ülkemizin kripto para sektöründe başat aktör haline getirilmesi olmalıdır.

Thodex vurgunu ve rezaleti hala adaletle buluşmamıştır. Devlet makul oranda vergi alabilir ancak önce yatırımcıların kripto varlıklarının güvenliğini sağlamalıdır. Kendi yatırımcımızı ürkütüp kaçıracak adımlar atmak yerine yurt dışından yatırımcı çekebilecek adımlar atılmalıdır. Hülasa kripto yatırımcılarının yüksek oranda vergilendirilmesi fikrini asla doğru bulmuyoruz! Vergi oranları kesinlikle makul olmalı!

Hükümet çok istiyorsa birikimlerini buralarda değerlendiren yerli yatırımcılarımız yerine 5 müteahhitten bugüne kadar affettiği vergileri alsın!

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.