Haftalık Teknik Analiz #22 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #22 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #22

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin’de geçen hafta 61 bin dolar desteğinin kırılması halinde sert çekilme yapabileceğinden bahsetmiştim. 61 bin dolar desteği kırılması ile altlarda dahil olmak üzere bütün market sert satış yedi. 55 bin dolar desteğinden sekse de tekrar yükselişe geçmesi için aynı kırmızı trend direncini kırması gerekli. Bu da 62 bin dolar – 63 bin dolar aralığına denk geliyor. Buradan tekrar red yeme olasılığı mümkün. Buranın kırılmaması halinde Bitcoin 52 bin dolar desteğine doğru gitmek isteyecektir. Bu bölge aynı zamanda kanal desteği ile birleşiyor yani güzel bir destek olacaktır.

Yükseliş senaryosunda ise mavi kanal direncine takılabilir. 75 bin dolar – 81 bin dolar aralığında satış bölgesi olacağını tahmin ediyorum.

Piyasa her destekte güzel alım yapıyor ve her dirençte sert satış yiyor. Haftayı bu seviyelere vereceği tepkiye göre değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır. Şimdilik fiyat tam ortada olmasından dolayı iki yönlü işlem açarken stopları ihmal etmemekte fayda var.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum 4 bin dolar desteğine tutunarak sekti. Bu destek önemli ve tutması gerekli ancak kanal dışına tekrar çıktı ve girmesi için 4.400 dolar direncini geçmesi gerekli olacak.

Bitcoin’i fiyat olarak takip etmeye devam ediyor ancak destek üzerinde çok vakit geçirmesi ve sık sık aşağıya sarkması Ethereum’un güç kaybettiğinin göstergesi.

BTC çiftinde hala akümüle durumunda ve seçeceği yöne yapacağı hareketin sert olacağını işaret ediyor. Ethereum hareketi için yine her zaman olduğu gibi Bitcoin çiftinin takip edilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.