En büyük 10 kripto para – 21 Kasım (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 21 Kasım (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 21 Kasım 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 59.140 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1 azalarak %42.2’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 95 milyar dolar azalarak 1 trilyon 116 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 157 milyar dolar azalarak 2 trilyon 646 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • GAL token Bybit’te listelendi.
 • Joe Biden kripto para altyapı tasarısını imzaladı. Bu tasarı kripto paralar ile ilgili düzenleme ve vergilendirme konularını kapsıyor.
 • Grayscale fonu 53 milyar dolara geriledi.
 • Arjantin’de gerçekleşen seçim sonrasında muhalefet iktidara geldi. Ekonomik olarak sert ve olumsuz gelişmeler sürerken uzmanlarda yeni bir devalüasyonunu gerçekleşebileceği söyleniyor. Bu gelişmeler yaşanırken Arjantin vatandaşları da paralarını korumak için Bitcoin ve stabil coin yatırımı yapmaya başladı. Ancak talep o kadar arttı ki Bitcoin ve DAI isimli sabit fiyatlı kripto paranın fiyatı yüzde 10 artış gösterdi.
 • Mt. Gox isimli kripto para borsası bir siber saldırıya maruz kalmış ve bu siber saldırıda 850 binden fazla Bitcoin çalınmıştı. Mt.Gox borsası kullanıcıları da yatırımlarını kaybetmişti ve Mt.Gox hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyuruları olayın davaya dönüşmesini sağlamış ve kullanıcılar haklarını mahkeme yoluyla aramaya başlamıştı. Mahkeme süreci devam ederken Mt. Gox ödeme planını kesinleştirdiğini açıkladı.
 • Dünyanın en hacimli kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Associated Press‘e verdiği röportajda ilk olarak 2014’te Bitcoin aldığını ve birkaç kere parça parça harcama yaptığını ifade etti.
 • Bitcoin balinaları Bitcoin‘de yaşanan en ufak düşüşte bile yeniden alım yapmaya devam ediyor. Kayıtlara göre en fazla Bitcoin bulunduran 3. en büyük cüzdan bugün yeniden Bitcoin alımı yaptı. Bu cüzdandaki Bitcoin miktarı 1.647 adet arttı. 1.647 Bitcoin ise 99 milyon dolara tekabül ediyor.
 • Binance, Binance Labs isimli şirketi aracılığıyla kripto paralara yatırım yapmaya devam ediyor. Binance tarafından yatırım yapılan kripto paralara MOBOX‘ta dahil oldu.
 • Arjantin ekonomik sorunlarla uğraşırken vatandaşlarda kendi varlıklarını korumak adına kripto paralara büyük ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının yerel borsalarda yüzde 10 daha pahalıya satılmasına sebep olmuştu. Şimdi ise Arjantin kripto paraları vergilendirilebilir varlıkları sınıfına aldı.
 • Floki Inu futbol takımına sponsor oldu.
 • DeFi piyasa değeri 104 milyar doları aştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir