Haftalık Teknik Analiz #21 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #21 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #21

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin son haftalara haberler piyasaya düşmeden önce volatil gireceğini fiyat hareketlerinden belli ediyordu. Son hafta paylaşımımızda hareketli döneme girebileceğini belirtmiştik ve haberlerde her zaman olduğu gibi kritik anlarda gelip bu volatiliteyi tetikledi. Gelen haberlerde kulak tıkayacak cinsten değildi.

Ancak grafikte ihtiyacınız olan bütün bilgileri bulabilirsiniz. Son hafta yine belirttiğim boğa direnci olan mavi çizgiye ulaşamadan Evergrande ve SEC tarafından verilen EFT reddi haberleri ile satış yiyor. Görüntü hala kötü olmamasına rağmen kırmızı çizgi ile gösterdiğim trend desteğini kaybetmemiz halinde tekrar 48 bin dolar – 52 bin dolar aralığına kadar sert bir çekilme yapabilir. Satış baskısı yüksek olmasından dolayı çok dikkatli işlem yapılması gerekli.

Yükseliş ihtimalinde ise 61 bin dolar desteği tutması gerekir. Mavi direnç yine çok güçlü tepki verebilir. Önümüzdeki hafta 72 bin dolar – 80 bin dolar aralığında hangi günde ulaşacağına göre değişecektir. Böyle dönemlerde her zaman global haberler geliyor o nedenle kulağınızı bu haberlere tıkayıp grafikte önemli destek dirençlere verdiği tepkilere göre ve riski minimuna indirerek işlem yapmak gerekiyor. Mavi direncin kırılması halinde çok güzel karlar verecek ve çok daha güvenli bir atmosfer oluşturacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum marketin yükselmesi ile çok güzel bir ivme yakalayıp dolar tarafında kanal desteğinde yükselişle yeni zirve yaptı. Dolar paritesinde grafiği sağlıklı bir şekilde trendde. Ancak Bitcoin paritesine baktığınızda yükselişte değil çok sert bir direncin altında Mayıs ayının başından beri akümüle olduğunu görüyoruz.

Ve tepelerin düştüğünü görüyoruz. Bitcoin‘in sert bir hareketine bağlı olarak 0.057 – 0.055 aralığına doğru gidebilir ve orada çok güzel bir destek bulacaktır. Grafikte de görebileceğiniz gibi bir çok destek aynı yerde kesişiyor. Yukarıda da 0.085 direnci kırılması halinde çok güzel bir yükseliş sağlayabilir.

Bu iki kritik bölge takip edebileceğimiz en önemli bölgeler. Yine aynı şekilde işlem yaparken dikkatli olmalı ve çok risk almaktan bu dönemde kaçınmalıyız.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.