ABD’liler kripto paraları biliyor

ABD'liler kripto para

ABD’liler kripto paraları biliyor

ABONE OL 

Kripto para piyasası büyürken yapılan araştırmalarla birlikte ülkelerin kripto para benimseme detayları da ortaya çıkıyor. ABD’de yapılan bir araştırma ABD’lilerin kripto paraları benimseme oranını açıkladı.

ABD’liler Kripto Paralara Yakın Davranıyor

Pew Research Center, ABD’de 10 bin kişinin katıldığı bir araştırma yaptı. Bu araştırma sonucunda ABD’lilerin yüzde 86’sının kripto paraları en az 1 kere duyduğu açıklandı. Ancak bu katılımcıların yalnızca yüzde 16‘sının kripto para yatırımının olduğu ortaya çıktı.

Araştırmanın detaylarına göre ise katılımcıların yüzde 24‘ü kripto paralar hakkında çok şey bildiklerini söyledi. Yüzde 62‘si ise yalnızca duyduğunu söyledi. Katılımcıların yüzde 13‘ü ise kripto paralara dair hiçbir şey duymadığını ifade etti.

Kripto paralara en hazır ülke ABD
ABD’liler kripto paraları biliyor

Bitcoin Madencileri Artık ABD’de!

Cambridge Üniversite tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin madenciliğinin yeni merkezi ABD oldu. Yapılan araştırmanın detaylarına göre şu an Bitcoin madencilerinin yüzde 35.4‘ü ABD’de yer alıyor. ABD’yi yüzde 18.1 ile Rusya, yüzde 11 ile Kazakistan takip ediyor.

Cambridge Üniversitesi Alternatif Finans Merkezi Dijital varlıklar Başkanı Michel Rauchs konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Çin’deki kripto madenciliği üzerindeki hükümet tarafından zorunlu kılınan yasağın ani etkisi, Haziran 2021’de küresel ağ hash oranında %38’lik bir düşüş yaşamasına sebep oldu. Bu, kabaca Çin’in kısıtlamadan önceki hash oranındaki payına tekabül ediyor. Bu da Çinli madencilerin aynı anda operasyonları durdurduğunu gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir