Haftalık Teknik Analiz #16 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #16 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #16

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin 40 bin dolar desteğine tutunarak haftaya olumlu giriş yaptıktan sonra 48 bin dolar direncini deniyor. Hafta boyunca Evergrande krizinin riski nedeni ile bütün piyasalar satış dalgası yaşamasına rağmen Bitcoin haftayı pozitif kapattı. Çok güçlü durması iyiye işaret ancak 52 bin dolar direnci geçilmesi çok önemli. Bu hafta oldukça önemli bir hafta. Hatta çok sert bir hareketin bu hafta gelebilme olasılığı yüksek. Bitcoin tarihsel olarak 3 aylık döngüler halinde mikro trend belirliyor. Grafikte de gösterdiğim gibi ilk 3 aylık döngü yükseliş, sonraki 3 aylık döngü düşüş ve bu hafta içerisinde tamamladığımız 3. ve yatay döngü sona erdi. Bitcoin, 1 Ekim itibari ile yeni bir döngüye girdi. Bu kararsız trendin 1 ile 3 hafta içerisinde yönünü belirteceğini düşünüyorum.
48 bin dolar önemli bir direnç konumunda. Geçilmesi halinde tekrar 50 bin dolar – 52 bin dolar denemesi gelmesi yüksek ihtimal. Eğer başarısız olur ise tekrar 40 bin dolar ve 37 bin dolar destekleri bulunuyor. Bu destek bölgelerinin tutması yeni 3 aylık döngünün yükseliş trendine işaret edecektir.
37 bin doların kırılması halinde düşüşün sertleşebileceği ve 30 bin dolar – 33 bin dolar aralığı gelmesi yüksek olasılık olacak. Bu belirli kritik destek direnç bölgeleri arasındaki fiyat hareketlerine çok aldanmadan önemli bir bölge kırılımı olması ve onaylanmasını beklemek gerekli. Kırılımlardaki hacim yine önemli yol gösterici konumunda olacaktır.
Ek olarak, Evergrande krizi ile tetiklenen global ekonomik bir risk söz konusu. Bitcoin ve kripto paralar haftayı kayıpsız atlatsa da, bir olumsuz haber ile bütün görüntünün değişme olasılığının yüksek olduğunu hatırlatmak istiyorum.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum geçen haftayı bahsettiğim kanalın altında geçirmesine rağmen cuma günü gelen son hamle ile kanalın içerisine tekrar girmeyi başardı. Kanal içerisinde hafta ortasına kadar kalması halinde yukarıya bir hamle beklerim. Tabi her zaman olduğu gibi Bitcoin markete yön gösterecek.
Bitcoin.Dominans grafiğinde dönüş (yükseliş) sinyalleri belirginleşmeye devam ediyor. Bu da altcoinler için biraz zaman olabileceğini gösteriyor. Ancak dominasyon yükselişi Bitcoin’in yükseliş trendine girmesi ile yükselir ise dominasyonun durumuna bakmadan bazı güzel altcoin projelerinin Bitcoin’den yüksek performans göstermelerini bekliyorum. Bunların başında da gelen coinlerinden biri ise Ethereum.
Çok hareket alanı kalmayan Ethereum yukarı hamle yapabilmesi için 3.400 dolar üzeri kapanış yapması gerekecek. 3.400 doların geçilmesi halinde 3.600 dolar – 3.900 dolar dirençleri bulunuyor. Eğer düşüş yaşar ve 3.000 dolar desteği kırılır ise kanalında aşağı yönde kırılacak olması nedeni ile sert bir düşüş yaşayabilir. 2.600 dolar ve 2.200 dolar desteklerine inmesi düşüşün sertliğine göre mümkün olacaktır.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.