Cream Finance fonları geri aldı!

Cream Finance

Cream Finance fonları geri aldı!

ABONE OL 

31 Ağustos tarihinde siber saldırıya uğrayan Cream Finance, 25 milyon dolar değerinde fonunu kaybetmişti. Bugün resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile fonların 16.9 milyon dolarının geri alındığı açıklandı.

Cream Finance Yeni Açıklama Yaptı

DeFi projelerinden olan Cream Finance, 31 Ağustos tarihinde siber saldırıya maruz kalmıştı. O dönem 25 milyon dolar değerinde olan 418.311.571 AMP ve 1.308.09 Ethereum çalınmıştı. Yapılan açıklamaya göre 5.150 Ethereum kurtarıldı. Bu Ethereum’ların günümüzdeki değeri ise 16.9 milyon dolar.

Cream Finance geçtiğimiz şubat ayında da siber saldırıya maruz kalmış ve 24 milyon dolar değerindeki varlığını kaybetmişti.

WhaleFarm Dolandırıcılığı!

WhaleFarm isimli DeFi projesi BTC, ETH, BNB, USDT, DOT, ADA, LINK gibi kripto paraların stake edilmesi halinde yüksek getiriyi yatırımcılarına kazandıracağını iddia ediyordu. Bir süre başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdüren WhaleFarm, anonim ekip üyeleri tarafından ”exit scam” olarak nitelendirilen tüm varlıkların kısa süre içerisinde satılması değerinin sıfıra indirilmesi hamlesi yapıldı.

WhaleFarm token, 215 dolar seviyelerindeyken yapılan exit scam ile birlikte değeri 0.14 dolara kadar geriledi. Toplam zararın ise 2.3 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.