Haftalık Teknik Analiz #15 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #15 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #15

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin Çin’den gelen yasaklama haberinin etkisiyle 40 bin doları ziyaret ederek geçen hafta belirttiğimiz 37 bin dolar – 41 bin dolar destek bölgesine geldi. 37 bin dolar şu an en güçlü destek durumunda. Kırılması halinde görüntü kötüleşecektir Bitcoin için. Hala bir yön belirlememiş olan Bitcoin, hacimsiz sert hareketler yapabilir. Kötü senaryonun gerçekleşmesi halinde grafik hedefi 18 bin dolar – 20 bin dolar. Bu sıralar hem iyi hem kötü haber salınıyor piyasaya bu da yatırımcının kafasını karıştırıp fiyat hareketlerine yansımakta. Grafikte görünmediği sürece spekülatif haberler ile yatırım yapılması son derece riskli. Haberlerin devam edeceğini düşünüyorum. Eylül ayı genel olarak Bitcoin için kötü geçmiştir. Şirketlerin 3. çeyrek kar zarar raporlaması nedeni ile satış baskısı olan manipülatif bir ay. Güvenli bir ortam oluşmadan ani fiyat hareketlerine aldanmamak gerekli.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum haftayı Bitcoin’i takip ederek düşüş ile geçirdi ve 2.650 dolara kadar indi. Grafikte kanalında altında bulunuyor. Geçen hafta dile getirdiğimiz BTC.D (Bitcoin Dominasyonu) ikili dip formasyonu hala geçerli olması nedeni ile daha da düşüş yaşaması ve düşüşün devam etmesi halinde 2.300 dolar desteğini ziyaret etmesi mümkün. Kanalın içerisine tekrar girebilmesi için minimum 3200 dolardan fiyatlanması gerekli. Bu hafta ve bundan sonraki haftalarda altcoin yatırımcılarının çok dikkat etmesi gerekli. Yatırım yapmak için yanlış bir zaman olabilir. Sert hareketlerin iki yöne doğruda geldiği belirsiz bir market mevcut.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.