Huobi Çinli kullanıcılara izin vermeyecek!

 Huobi Çinli kullanıcılara izin vermeyecek!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Huobi, Çin’deki kullanıcılarının hesaplarını bu yıl sonuna kadar askıya alındığı açıklandı. Çin’in sık sık yaptığı kripto paraları yasaklama açıklamaları sebebiyle bu hamlenin yapıldığı düşünülüyor.

Huobi Çinli Kullanıcılara Kapısını Kapattı

Dünyanın en büyük ve en hacimli kripto para borsalarından olan Huobi, Çinli kullanıcılara kapısını kapattı. Çoğunlukla Çinli kullanıcılara sahip olan borsa yıl sonuna kadar Çinli kullanıcılarının hesaplarını askıya aldı. Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından yapılan kripto para açıklamalarında, kripto paraların yasa dışı ilan edilmesiyle birlikte bu kararın alındığı biliniyor.

Bu sebeple Çinli kullanıcıları yıl sonuna kadar saf dışı bırakan Huobi’nin yeni yılda nasıl bir karar alacağı merak konusu oldu. Ancak dünyada kripto paralara en fazla ilgi gösteren milletler arasında Çin’in oranı bir hayli fazla. Diğer kripto para borsalarının da benzer bir karar alması bekleniyor.

Huobi Çinli kullanıcılara izin vermeyecek!

SEC Başkanı Bitcoin Açıklaması Yapmıştı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Gary Gensler, Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarında kripto para piyasasının aşırı hareketli olmasından dolayı şikayetçi olduğunu belirten Gensler, Satoshi Nakamoto’dan da bahsetmişti:

Satoshi Nakamoto, finans ve yeni teknolojiyi birleştirmek istedi. Bu alanda MIT’de uzun yıllar çalıştım. Ancak bu teknolojinin fayda sağlayabilmesi için ciddi regülasyonlara ihtiyacı var. Bu teknolojiyi halkın yararına düzenlememiz gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir