Haftalık Teknik Analiz #10 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #10 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #10

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-1D grafiği

Bitcoin haftayı geçen hafta bahsettiğim 45 bin dolar – 48 bin dolar aralığında yatay geçirdi ve altlara yükselmesi için fırsat verdi. Bütün yatırımcılar için kârlı bir haftaydı. Bitcoin hala direncin altında ancak bu bölge yukarı doğru kırılırsa Bitcoin’de agresif bir fiyat artışı olması çok muhtemel. Böyle bir durumda ise altcoinler biraz ezilecektir. 45 bin dolar hala destek konumunda. Burası tuttuğu sürece ve 52 bin doları geçmediği sürece altlardaki yüksek kazançları görmeye devam ederiz. 45 bin doların kırılması halinde ise 41 bin doları ve 37.5 bin doları test etmek isteyecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum-1D grafiği

Ethereum haftayı Bitcoin gibi yatay tamamladı. Beklediğimin aksine 3.000 dolar sonrası hızlı bir yükselişe girmedi. 3.400 dolarda takıldı. Bitcoin işlem çiftinde 0.07 direncini geçemiyor ve orayı geçemediği sürece Bitcoin’i fiyat olarak takip ediyor. Düşmeden 0.07 altında zaman geçirmesi direncin kırılma ihtimalini arttırıyor. Ethereum hala yükselme potansiyeline sahip. Bitcoin bu haftayı da yatay geçirmesi halinde tekrar kırılım deneyebilir.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir