Binance kimlik doğrulama zorunluluğu getirdi!

Binance kimlik doğrulama

Binance kimlik doğrulama zorunluluğu getirdi!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, alınan yeni bir kararla yeni üyelerin kimlik doğrulamalarını yapmaları gerektiği ifade etti.

Binance Kimlik Doğrulamayı Zorunlu Hale Getirdi

Binance, devletler ve kurumlar tarafından yapılacak olan düzenlemelere ayak uydurmak ve faaliyetlerini yasalara uygun sürdürmek için düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kimlik doğrulaması olmayan kullanıcılara günlük çekim limiti 2 Bitcoin‘den 0.06 Bitcoin‘e indirilmişti.

Şimdi ise yeni üyelere kimlik doğrulama zorunluluğu açıkladı. getirildi. Bu düzenleme ile yeni üye olan kullanıcıların ”orta düzey” kimlik doğrulamalarını yapmaları gerekecek. İşte yapılan açıklama:

”Henüz ‘Orta Düzey KYC doğrulamasını’ tamamlamamış olan mevcut kullanıcıların hesap izinleri, para çekme, sipariş iptali, pozisyon kapatma ve geri ödeme ile sınırlı hizmetler ile geçici olarak ‘Yalnızca Para Çekme’ olarak değiştirilecek. Bu, şu andan itibaren 19 Ekim 2021 tarihine kadar kullanıcı deneyimindeki kesintiyi en aza indirmek için aşamalar halinde gerçekleştirilecek. Mevcut kullanıcılar daha fazla ayrıntı ile doğrudan bilgilendirilecek. Kullanıcılar Orta Düzey KYC doğrulamasını tamamladıktan sonra Binance ürünlerine ve hizmetlerine tam erişime devam edebilecekler.”

Binance kimlik doğrulama zorunluluğu getirdi!

Binance Avrupa Kararları!

Binance, Avrupa ülkelerinden Almanya, İtalya ve Hollanda‘da vadeli işlemler ve türev piyasa ürünlerini kaldırma kararı aldı. Bu ürünlerin herhangi birinde işlemi bulunan yatırımcılara ise 90 gün süre tanındı. Binance CEO’su Changpeng Zhao şu açıklamayı yaptı:

”Yerel düzeydeki birçok düzenleyicinin kripto konusunda kendi pozisyonlarına sahip olabileceğini anlıyoruz ve yerel gereksinimler konusunda yapıcı bir diyaloğa girme fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz.”

Bu hamle ile Binance’in ülkelerin düzenleme kararlarına uyacağı açık bir şekilde görünüyor. Zaten daha önce ki açıklamalarda da Binance’in düzenlemelere karşı hazırlıklı olduğu ve bu konuda bir çekincesinin olmadığını belirtilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir