Haftalık Teknik Analiz #1 (Bitcoin, Ethereum, Litecoin)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #1 (Bitcoin, Ethereum, Litecoin)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Artık her cumartesi günü Bitcoin, Ethereum ve Litecoin grafikleriyle karşınızda olacağız.

Haftalık Teknik Analiz #1

  • Bitcoin Analizi

2 haftalık ve 2 günlük olarak iki ayrı grafik. Günlükte baktığımızda bizi mart ayından beri taşıyan trend çizgisi test ediliyor. BTC ne kadar destekte olsa bile dönüş için yeterli gücü bulamıyor. Bitcoin’de henüz yön belli değil. 30 bin dolar – 40 bin dolar aralığında devam eden bir fiyat var. Bu seviyelerden birinin kırılması halinde BTC’nin hareketi sert olacaktır. Bitcoin’e haftalıkta baktığımızda ise 60 bin dolar civarında zaten düşeceğinin sinyallerini net olarak verdi. Ancak daha geniş baktığımızda 2013’ten bu yana devam eden bir yükseliş mevcut. Düşüş halinde önemli seviyeler 24 bin dolar – 20 bin dolar – 14 bin dolar. Hepsinin gelmesi mümkün ve görünüm olarak trend hala devam ediyor olacaktır. O nedenle orta ve uzun vade için BTC olumlu görüyorum ancak kısa vade için herhangi bir yön belli olmadan işlem açmak riskli.

  • Ethereum Analizi

ETH iki farklı yerden inceliyorum. BTC ve USD grafiği üzerinden. Bitcoin’nin aksine Ethereum her iki tarafta da çok sağlam duruyor. Hala bullish bir görünüm mevcut. Ancak BTC’nin düşmesi halinde alt destekleri yoklayacaktır. BTC yükselen kanalın içerisinde üst banda sahte bir kırılım yaptıktan sonra düşüşe başladı. Eğer market izin verirse çok kolayca ve hızlı bir şekilde yükseleceğini ve eski zirvesini geçeceğini düşünüyorum. Ancak BTC yönü aşağı çevirir ise ETH görebileceği seviyeler 1800 dolar ve 1420 dolar.

  • Litecoin Analizi
Haftalık Teknik Analiz #1 – Litecoin-USDT grafiği

LTC bekleneni veremeyen, yatırımcısını baya yoran yavaş bir performans gösterdi bu boğada. Her iki çiftte de çok güzel grafiği olmasına rağmen hep başına bir aksilikler geldi. Şu an bulunduğu yer önemli bir destek ama sert satışlar yiyor genel olarak altlar. BTC’nin yapacağı hareket beklenirken ve bu süre uzadıkça odak iyice oraya kayıyor ve kırılım yaklaştıkça para da oraya doğru kayıyor. Bu ara altlardan uzak durmakta fayda var. BTC’de gelecek kırılım muhtemelen sert olacağı için yön fark etmeksizin altlar ezilecektir. Biraz market kendine gelene kadar izlemekte fayda var.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.