Güney Kore borsalarındaki şüpheli işlem sayıları artıyor!

Güney Kore borsa

Güney Kore borsalarındaki şüpheli işlem sayıları artıyor!

ABONE OL 

Güney Kore’de faaliyet gösteren kripto para borsalarında gerçekleşen şüpheli işlem sayılarında ciddi bir artış yaşandığı açıklandı. İlgili düzenleyici kurum tarafından yapılan açıklamaya göre bir önceki yıla göre şüpheli işlem sayısının yüzde 49 oranında arttığı belirtildi.

Güney Kore Borsaları Sıkı Takip Altında

Güney Kore Mali İstihbarat Birimi (FIU), yaptığı son açıklama ile 2023 yılındaki şüpheli işlem sayılarını duyurdu. Yapılan açıklamada 2023 yılındaki şüpheli işlem sayısının bir önceki yıla göre yüzde 49’luk bir artış yaşandığı belirtildi.

Geçtiğimiz 2023 yılında Güney Kore’deki borsalarda 16.076 adet şüpheli işlem gerçekleşti. Bu işlemlerin ne amaçla gerçekleştiği hakkında detay açıklamayan FIU kuruluşu bu işlemlerin kullanıcı kaynaklı mı yoksa borsa kaynaklı olduğunu da belirtmedi.

Binance Güney Kore Merkezli Borsayı Satın Aldı

Binance, Güney Kore merkezli kripto para borsası Gopax Exchange borsasını satın aldı. Borsanın çoğunluk hissesini satın alarak faaliyetleri yeniden başlatan Binance, birçok ülkede gerçekleştirdiği faaliyetlerine şimdi bir yenisini daha eklemiş oldu.

Gopax Exchange borsasının Binance’in başında olduğu ‘Sektör İyileştirme Fonu‘ tarafından sağlanacak olan 1 milyar dolarlık fon ile satın alındığı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir