İngiltere kripto para reklamlarını uyarmaya devam ediyor!

İngiltere kripto para

İngiltere kripto para reklamlarını uyarmaya devam ediyor!

ABONE OL 

İngiltere kripto paralar konusundaki hassas tavrını sürdürüyor. İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para reklamlarını geçtiğimiz üç ay içerisinde yüzlerce kez uyardı.

İngiltere Kripto Para Konusundaki Hassas Davranışını Koruyor

Kripto para şirketlerinin reklam yayınlamalarının yaygınlaştığı şu günlerde İngiltere bu konuda son derece hassas davranıyor. İngiltere Mali Davranış Otoritesi son üç ay içerisinde 450 kez uyardı.

Yapılan açıklamaya göre 8 Ekim 2023 ve 31 Aralık 2023 tarihleri arasında yasa dışı bir şekilde kripto para reklamı yayınlayanlara 450 uyarı verildiği belirtildi. Uyarılar internet sitelerine, mobil uygulamalara ve sosyal medya hesaplarına yapıldı. Ayrıca App Store’dan 35 uygulamanın kaldırıldığı da belirtildi.

Kripto para yatırımcıları

İngiltere Kripto Para Yasasını Onaylamıştı

İngiltere bir süredir kripto paraları düzenlemek için çalışmalara başlamış ve bu konuyla ilgili duyurularda bulunmuştu. Kripto paraları geniş bir kapsamda düzenleyen yasanın kraliyet onayı aldığı belirtilmişti.

Onaylanan yasa sabit fiyatlı kripto paraları, kripto para tanıtım faaliyetlerini ve tüm kripto para faaliyetlerini kapsadığı belirtilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir