Güncel iOS ve Android kullanım oranları açıklandı

Güncel iOS ve Android kullanım oran

Güncel iOS ve Android kullanım oranları açıklandı

ABONE OL 

iPhone modellerinde yer alan iOS işletim sistemi ile Android işletim sisteminin güncel kullanım oranları açıklandı. iOS’un yükselişi verilerle de ortaya çıktı.

iOS ve Android Kullanım Oranları Açıklandı

Android işletim sisteminin kullanım oranı ile iOS işletim sisteminin güncel kullanım oranları açıklandı. Her iki işletim sisteminin arasında ciddi fark olsa da iOS işletim sisteminin 2022 yılının ikinci çeyreğinde yakaladığı yükselişi sürdürdüğü görülüyor.

StockApps verilerine göre Android kullanım oranı yüzde 70 seviyesinin çok az üzerinde seyrediyor. Yine iOS işletim sisteminin kullanım oranı ise yüzde 30 seviyesinin çok az altında seyrediyor.

Güncel iOS ve Android kullanım oranları açıklandı

iOS 16 İndirilme Oranı Açıklandı

iOS 16 güncellemesi 12 Eylül’de tüm dünyadaki iPhone kullanıcılarına gönderilmeye başlanmıştı. Bu güncellemenin iPhone kullanıcıları tarafından benimsenme oranları açıklandı.

Mixpanel‘in yayınladığı rapora göre iOS 16 güncellemesini ilk 24 saatte iPhone kullanıcılarının yüzde 6.71‘si indirdi. iOS 15 güncellemesinde bu oran yüzde 6.48 olarak açıklanmıştı. Bu oranlarda gösteriyor ki iOS 16 güncellemesi iOS 15 güncellemesine göre daha fazla merak edildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir