iOS 16.2 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

iOS 16.2 güncellemesi

iOS 16.2 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

ABONE OL 

Apple, iPhone’lar için iOS 16.2 güncellemesini duyurdu. Güncelleme ile birlikte birtakım düzenlemelerin yapılacağı açıklandı.

iOS 16.2 Güncellemesi Detayları

Apple, iOS 16.2 güncellemesini iPhone’lara göndermeye başladı. Bu güncelleme ile birlikte Freeform ve Apple Müzik Sing uygulamaları kullanıcılara sunuldu. Freeform uygulaması sayesinde Mac, iPad ve iPhone kullanıcıları birbirleriyle çalışma imkanı sağlanıyor.

Apple Müzik Sing uygulaması ile şarkılara eşlik etme imkanı sağlıyor. Karaoke desteği olarak da ifade edilen bu uygulamanın büyük ilgi görmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra ortaya çıkan ve düzeltilmesi gereken hatalar iOS 16.2 güncellemesi ile birlikte ortadan kaldırılıyor.

iOS 16.2 güncellemesi yayınlandı

1.13 GB büyüklüğündeki güncellemeyi yüklemek için AyarlarGenelYazılım Güncellemesi adımlarını izleyebilir ve güncellemenizi yapabilirsiniz.

iOS 16 İndirilme Oranı Açıklanmıştı

iOS 16 güncellemesi 12 Eylül’de tüm dünyadaki iPhone kullanıcılarına gönderilmeye başlanmıştı. Bu güncellemenin iPhone kullanıcıları tarafından benimsenme oranları açıklandı.

Mixpanel‘in yayınladığı rapora göre iOS 16 güncellemesini ilk 24 saatte iPhone kullanıcılarının yüzde 6.71‘si indirdi. iOS 15 güncellemesinde bu oran yüzde 6.48 olarak açıklanmıştı. Bu oranlarda gösteriyor ki iOS 16 güncellemesi iOS 15 güncellemesine göre daha fazla merak edildi.

Merakın bu denli artmasının sebepleri arasında ise daha dikkat çekici özelliklerin duyurulması yer alıyor. Başta ana ekranın özelleştirilebilir hale gelmesi olmak üzere diğer özelliklerinde büyük ilgi gördüğü sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla rahatlıkla anlaşılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir