iPhone 14 Acil SOS özelliği 4 ülkeye daha sunuldu!

iPhone 14 Acil SOS özelliği

iPhone 14 Acil SOS özelliği 4 ülkeye daha sunuldu!

ABONE OL 

Apple’ın iPhone 14 serisiyle birlikte sunduğu Acil SOS özelliği yaygınlaşmaya devam ediyor. Yapılan açıklama ile birlikte özelliğin 4 ülkede daha aktif edildiği duyuruldu.

iPhone 14 Acil SOS Özelliği Avrupa Ülkelerine Gelmeye Başladı

Apple, iPhone 14 serisinde Acil SOS isimli bir uydu aracılığıyla kurtarma özelliği sunmuştu. Bu özellik sayesinde bağlantısı kopan iPhone 14 kullanıcıları uydu aracılığıyla yardım çağırabiliyor. Bu da o kişinin hayatının kurtarılması anlamına geliyor.

Özellik ilk olarak ABD’de kullanılıyordu. Yapılan açıklama ile birlikte özellik Almanya, Fransa, İrlanda ve Birleşik Krallık‘ta da aktif hale getirildi.

iPhone 14 Acil SOS özelliği 4 ülkeye daha sunuldu!

iPhone 14 Acil SOS özelliği Hayat Kurtarmaya Başladı

Apple, iPhone 14 serisine Acil SOS isimli yeni bir özellik eklemiş ve kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde iPhone 14 modelleri uydu üzerinden bulunabilecek ve acil durumlarda yine uydu üzerinden yardım çağrısında bulunabilecek.

Geçtiğimiz gün Alaska‘da mahsur kalan bir kişi Acil SOS özelliğini kullandı ve yardım talep etti. Ardından konum tespit edildi ve mahsur kalan kişi kurtarıldı. Mahsur olan kişinin herhangi bir bağlantıya erişemediği için Acil SOS özelliğini etkinleştirmesi ve yardım talep etmesi sayesinde konumu tespit edildiği ve kurtarıldığı açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir