Gucci Metaverse adımı attı! Sandbox’ta arazi aldı

Gucci Metaverse

Gucci Metaverse adımı attı! Sandbox’ta arazi aldı

ABONE OL 

Dünyaca ünlü modaevi Gucci, diğer dünya devi şirketler gibi Metaverse adımı attı. Bu konuda Sandbox ile iş birliği yapan Gucci, Sandbox‘ta arazi satın aldı.

Gucci Metaverse Adımıyla Sektöre Merhaba Diyor

Adidas, Nike ve Puma gibi dünya devi şirketler Metaverse adımı atacaklarını duyurmuşlardı. Dün Samsung tarafından gerçekleştirilen Galaxy Unpacked isimli lansman da Metaverse‘de gerçekleşmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından Gucci de Metaverse adımı attı.

Metaverse için Sandbox ile anlaşan ve Sandbox‘ta arazi satın alan dünyaca ünlü modaevi Gucci, kripto para sektöründe isminden söz ettirmeye başladı.

Gucci Metaverse adımı attı! Sandbox’ta arazi aldı

Puma Metaverse Adımı Atacak!

Almanya merkezli dünya devi spor giyim markası Puma, rakibi olan Adidas ve Nike gibi Metaverse adımı atıyor. Metaverse mağazalarıyla ayakkabı ve giyim sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen şirketler, bu teknolojisinin daha çabuk kabul görmesinde etkin rol oynayacak.

Puma, 11 Ocak tarihinde sanal gerçeklik sayesinde ürün satışı gerçekleştirebileceği bir marka için patent başvurusu yaptı. Başvuruda şu ifadeler yer almıştı:

Sanal gerçeklik oyun hizmetleri ve eğlence hizmetleri için etkileşimli bir web sitesi ve bilgisayar uygulama yazılımı sağlamak. Çevrimiçi, indirilemeyen sanal ayakkabı, giysi, şapka, gözlük, çanta, spor çantası, sırt çantası, spor ekipmanı, sanat, oyuncaklar, aksesuarlar, dijital animasyonlu ve animasyonsuz tasarımlar ve karakterler, avatarlar, dijital kaplamalar ve sanal ortamlarda kullanım için kaplamalar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.