Grayscale fonu XRP yatırımını durduruyor!

 Grayscale fonu XRP yatırımını durduruyor!

Dünyanın en büyük kripto para yatırım fonları arasında gösterilen Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun XRP için verdiği karar sonrası XRP Trust yatırımını kaldıracağını duyurdu. Grayscale fonu XRP yatırımını kaldırma kararı XRP fiyatını pek fazla etkilenmediğini de belirtmek gerekiyor.

Grayscale Fonu XRP Delist Kararı Aldı

SEC, XRP satışlarında lisans alınmadığını söyleyerek, lisanssız menkul kıymet satışı yapıldığı gerekçesiyle dava açmıştı. Bu davanın ardından dünyanın en büyük kripto para borsaları XRP‘yi bir bir delist etmeye başladı. Delist eden kripto para şirketleri arasında Grayscale yatırım fonu da katıldı.

Toplamda 39 milyon XRP, Grayscale fonunda bulunuyor. Bu XRP’ler 11.5 milyon dolar değerinde. Grayscale bu XRP’leri satarak elde edilen kâr getirisini fondaki yatırımcılara dağıtacağını duyurdu.

Binance US XRP
Grayscale Fonu XRP Delist Kararı Aldı

Neler Olmuştu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın 2013 yılında kurulup Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından toplanan sermaye ile şirketin faaliyetlerine başladı. Bu yöntemle 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde eden Ripple‘ın bu geliri elde ederken herhangi bir lisansının bulunmaması SEC’nin radarına takıldı. SEC bu konuyu mahkeme taşıdı ve birçok kripto para borsası ve kripto para varlık fonu XRP’yi delist etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir