DeFi hacmi 22 milyar doları aştı

 DeFi hacmi 22 milyar doları aştı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların hacmi 22 milyar doları aştı. İlk ortaya çıkan DeFi projelerinin fiyatlarındaki normal üstü yükselişler bir dönem kripto para piyasasındaki bütün ilgiyi DeFi‘ye kaydırmıştı. Yaklaşık 4 aydır DeFi hacmi 20 milyar doları aşmıyordu.

DeFi Hacmi Yeniden Artıyor

Bitcoin’in yaşadığı yükselişle birlikte fiyat 38.100 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş kripto para piyasasına sıcak para akışını sağladı ve toplam market hacmi 1.02 trilyon dolara yükseldi. DeFi token’ları da yine bu yükseliş sayesinde eski günlerine dönmesi bekleniyor. DeFi token’larındaki kilitli varlıkların toplam miktarı 22.4 milyar dolara ulaştı.

DeFi hacmi – DeFiPulse adresinden alınmıştır

Ancak DeFiPulse tarafından paylaşılan veriler dışında Coingecko adresinde de DeFi verileri yer alıyor. Bu iki internet sitesindeki verilerde birbirleriyle örtüşmüyor. Coingecko verilerine göre DeFi token’larındaki kilitli varlıkların büyüklüğü 25.9 milyar dolar seviyelerindeyken DeFiPulse verilerine göre kilitli varlıkların büyüklüğü 22.4 milyar dolar olarak olduğu görünüyor.

DeFiPulse verilerine göre en yüksek hacme sahip olan token’ların Maker, Aave, Uniswap ve Compound, Synthetix olduğu görülüyor. 16 Aralık tarihinde DeFi hakkında hazırladığımız haberde hacim 15 milyar dolara yaklaşmıştı.

DeFiPulse adresinden alınmıştır

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir