Bitcoin düşüşünün sorumlusu Bitcoin madencileri değil!

 Bitcoin düşüşünün sorumlusu Bitcoin madencileri değil!

Lider kripto para birimi Bitcoin bu haftanın ilk günü 41 bin dolar seviyelerinden 32 bin dolar seviyelerine kadar geri çekildi. Kanlı pazartesi olarak bilinen günlere bir yenisi daha eklenmişti. Birçok piyasa yorumcusu düşüşün sebebinin Bitcoin madencileri olduğunu söylemişti. Ancak veriler sorumlunun Bitcoin madencileri olmadığını gösteriyor.

Düşüş Bitcoin Madencileri Yüzünden Gerçekleşmiyor

Bitcoin fiyatının 9 bin dolar düşüş yaşamasıyla birlikte birçok piyasa yorumcusu düşüşün Bitcoin madencilerinin satışları sebebiyle gerçekleştiğini iddia etmişti. Ancak Glassnode verilerine göre 2020 yılının temmuz ayından bu yana Bitcoin madencilerinin satışlarında herhangi bir anormallik bulunmuyor.

Bitcoin fiyatının artması Bitcoin madencilerinin gelirini arttırdığı için ilave satış yapılmadığı ortaya çıktı. Glassnode verilerine göre madenciler haftalık ortalama 2.100 Bitcoin satıyor.

Bitcoin madencileri
Bitcoin düşüşünün sorumlusu Bitcoin madencileri değil!

Bitcoin Düşüşün Sebebi Nedir?

Küresel yatırım fonu Guggenheim yönetici yaptığı bir açıklamada ”Masadan biraz para alma zamanı” ifadesini kullanmıştı. Yükselişin gelmesiyle birlikte başta kurumsal şirketler ve büyük yatırımcılar olmak üzere bir satış dalgası oluşturulduğu düşünülüyor.

Satışların büyük bir kısmının Coinbase borsasında gerçekleştirilmesiyle birlikte düşüşe sebep olan satışların ABD’li yatırımcılar tarafından gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir