Grayscale XRP satışları sonrası aldığı kripto paraları açıkladı

 Grayscale XRP satışları sonrası aldığı kripto paraları açıkladı

Kripto para yatırım fonu Grayscale, SEC tarafından dava açılan ve birçok kripto para borsası tarafından delist edilen XRP‘yi fondan çıkarma kararı almıştı. Elindeki XRP’leri satan Grayscale, bu satış sonrasında elde ettiği gelir ile yatırım yaptığı kripto paraları açıkladı.

Grayscale XRP Satışı Yeni Alımların Önünü Açtı!

Kripto para yatırım fonu Grayscale, XRP yatırımlarını kaldıracağı ve mevcut 39 milyon XRP‘yi satarak kâr getirisini yatırımcılarına dağıtacağını açıklamıştı. XRP maliyet değeriyle ise Bitcoin Cash ve Litecoin yatırımı yapıldığı açıklandı.

Grayscale XRP satışlarını yaptı

Şirketin toplam yatırımları 27.7 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Daha çok kurumsal şirketlerin kripto para alımları için tercih ettiği Grayscale, kısa süre içerisinde bir hayli büyüdü. Özellikle Bitcoin fiyatının artması ile birlikte yeni kurumsal yatırımcılarında Bitcoin almak istemesi, Grayscale borsasının büyümesini beraberinde getirdi.

Şirket 173 milyon dolar değerinde Litecoin, 121 milyon dolar değerinde Bitcoin Cash yatırımına sahip.

SEC Ripple’a Dava Açmıştı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın 2013 yılında kurulup Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından toplanan sermaye ile şirketin faaliyetlerine başladı. Bu yöntemle 1.3 milyar dolarlık bir gelir elde eden Ripple‘ın bu geliri elde ederken herhangi bir lisansının bulunmaması SEC’nin radarına takıldı. SEC bu konuyu mahkeme taşıdı ve birçok kripto para borsası ve kripto para varlık fonu XRP’yi delist etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir