Sahte Korona virüsü aşılarına 1000 dolar fiyat biçildi!

 Sahte Korona virüsü aşılarına 1000 dolar fiyat biçildi!

Dark Web olarak bilinen internetin karanlık yüzünde sahte Korona virüsü aşıları satılmaya başladı. Dolandırıcılar ücreti ödeyen bazı kişilere aşıyı hiç göndermediği ortaya çıktı. Ödeme yöntemi olarak ise Bitcoin kullanan dolandırıcılara ulaşmak pek mümkün görünmüyor.

Sahte Korona Virüsü Aşıları Satışta

CNBC haberine göre Dark Web‘te sahte Korona virüsü aşıları satılıyor ve Bitcoin ile 1000 dolarlık bir ödeme alınıyor. Korona virüsünün pandemiye dönüşmesi ve tüm dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte tüm gözler geliştirilen aşılara çevrildi. İnternetin karanlık yüzünde de bu aşılara yönelik ilgiyi gören dolandırıcılar sahip olmadıkları Korona virüsü aşılarına satışa çıkardı.

Sahte Korona virüsü aşılarına 1000 dolar fiyat biçildi

250, 500 ve 1.000 dolar fiyatlarla satışa çıkan sahte Korona virüsü aşıları için ödeme Bitcoin ile alınıyor. Kripto para transferlerini kontrol etmek Blockchain teknolojisi sayesinde mümkün fakat hesapların sahipleri bilinmiyor. Bu sebepten dolayı dolandırıcılar bu yöntemi kullanıyor.

Check Point şirketi tarafından yapılan araştırmalara göre dolandırıcılar ödemeyi alıyor fakat gönderim sağlamıyor. Bitcoin ile ödeme yapan alıcılar ise ne aşıya ne de paralarını alabiliyorlar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir