Google’da Uniswap aramaları artışa geçti!

 Google’da Uniswap aramaları artışa geçti!

Google aramaları bizlere birçok konu hakkında fikir verebiliyor. Ülkemizdeki dolar kurunun artışa geçmesiyle birlikte artan Bitcoin aramalarının ardından tüm dünyada Uniswap aramaları artışa geçti. Geçtiğimiz eylül ayında bir hayli popüler olan DeFi‘ler arasında en çok ses getirenlerden biri Uniswap’tı. Aramalar eylül ayından bu yana ilk defa arttı.

Uniswap Aramaları Artıyor!

Google Trends, belirli zaman aralıklarına özel aranma hacimlerini kullanıcılarla paylaşıyor. Bu veriler de bizlere birçok konuda fikir veriyor. Geçtiğimiz eylül ayında aranma hacmi rekor kıran Uniswap yeniden aranma rekorları kırıyor. Geçtiğimiz eylül ayında 100 üzerinden 100 oranına sahip olan Uniswap aranma hacmi şu an da 100 üzerinde 87 olarak kayıtlara geçti.

Uniswap, kullanıcılarına dağıtmış olduğu 400 UNI token ile birlikte çok ses getirmişti. 400 UNI şu an da 105 bin TL’ye tekabül ediyor.

TheBlockCrypto adresinden alınmıştır.

Bitcoin Aramaları Artışa Geçti!

Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal‘ı görevden aldı. Bu haberin ardından dünyada piyasaların ilk açıldığı Asya’da piyasaların açılmasıyla birlikte Dolar/TL kuru yükselişe geçti ve 8.55 seviyelerine yükseldi.

Bu durum sonrasında Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybının artışı ülkemizdeki Bitcoin aramalarını arttırdı. Asya piyasalarının açılmasının ardından kurun harekete geçtiği ilk saatlerde Bitcoin aramasındaki artış dikkat çekti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir