Galatasaray Sorare oyununa katıldı

 Galatasaray Sorare oyununa katıldı

Aralarında dünyaca ünlü futbolcularından bulunduğu yatırımcılar tarafından oluşturulan Sorare oyunu bünyesine yeni takımlar eklemeye devam ediyor. Son olarak Galatasaray Sorare oyununa dahil oldu.

Galatasaray Sorare Oyununda!

Global fantezi futbol oyunu Sorare, dünya çapında 60 bin kullanıcıya sahip. Her geçen ay kullanıcı sayısı değişen oyun, futbolcu kartları satın alıp satabilme ve oyun içerisinde futbolcu kartlarını takas edebilme imkanı oyunculara sunuyor. Dünyada Real Madrid, Bayern Münih ve Liverpool gibi dünya devi kulüplerin de dahil olduğu oyuna Galatasaray’dan önce Fenerbahçe dahil olmuştu.

Ethereum tabanlı NFT’ler satışa sunan Sorare oyununda ünlü futbolcuların NFT’leri yüksek bedellerle satışa sunulmuş ve alıcı bulmuştu.

Anlaşma ile ilgili Galatasaray Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Dorukhan Acar şu açıklamayı yaptı:

”Sorare ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz. Taraftarlarımız Kulübümüz için son derece tutkulu ve kendileriyle dijital ortamlar aracılığıyla daha fazla etkileşim kurmaktan mutluluk duyuyoruz. Talihsiz pandemi ekosistemi ve fiziksel bağlantılardaki sınırlamalar düşünüldüğünde dijital etkileşimler daha da önem kazanıyor. Bu bağlamda, taraftarlarımızın en sevdikleri oyuncuların oyuncu kartlarını oynamak için satın alma, satma ve takas etme fırsatı sunmaktan heyecan duyuyoruz. Galatasaray, dijital bir öncü olarak Türkiye’deki ve daha geniş bölgelerimizdeki tüm futbol kulüplerinin önünü açmaya devam ediyor. Sorare ile olan bu ortaklık, dijital dünyadaki varlığımızı sağlamlaştırmaya ve gelecekte bize yeni fırsatlar açmaya devam edecek.”

Sorare CEO’su Nicolas Julia da şu açıklamayı yaptı:

”Taraftarların futbolla ve küresel bir toplulukla bağlantı kurabileceği, tutkuyla beslenen bir oyun deneyimi inşa ediyoruz. Sorare’de oyuna gerçekten hakim olabilirler. Efsanevi kulüp Galatasaray’ın, dünya çapındaki taraftarların önümüzdeki birkaç yıl boyunca oyuncularıyla bağlantı kurmasını sağlamak için Sorare’ye katılmasından gurur duyuyoruz. Türk futbol taraftarlarının Sorare’ye gösterdiği ilgiden çok etkilendik. COVID-19 salgını nedeniyle mevcut iklim göz önüne alındığında, bu gibi projeler, futbol takımlarının maçlarının önemli ölçüde etkilendiğinde, kulüplerin taraftarlarına ilgi yaratması için yeni bir fırsat ve gelir akışlarını çeşitlendirmenin bir yolunu sunuyor.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir