Google Play Müzik kapanıyor!

 Google Play Müzik kapanıyor!

Yıllardır Android cihazlarda müzik dinleme uygulaması olarak bulunan ancak Spotify, Fizy gibi uygulamaların artması ve piyasayı ele almasıyla gözden düşen Google Play Müzik, Eylül ve Ekim aylarında kademeli olarak kapatılıyor.

Google, dün bir zaman çizelgesi paylaştı ve bu çizelgenin şirketin müzik uygulamasının kapatılmasıyla ilgili olduğu anlaşıldı. Çizelgeye göre uygulama Eylül ayında Yeni Zelanda ve Güney Afrika’daki kullanıcılar için, Ekim ayında ise kalan tüm kullanıcılar için kapatılıyor.

Google Play Müzik kapanıyor!

Google ayrıca artık Play Store’daki müzik satın alımlarını kabul etmeyeceğini açıkladı. Bu hamlenin aslında stratejik bir hamle olduğunu söylemek mümkün olabilir çünkü aynı şirketin çatısının altında olan Google ve Youtube’un ortak bir çalışmayla Youtube Müzik uygulamasını yayınladığını biliyoruz.

Google, birkaç ay önce Play Müzik uygulamasındaki tüm şarkıları, çalma listelerini, satın alınan içerikleri ve neredeyse her özelliğini yeni hizmetlere aktarmasına izin vermeye başlamıştı.

Hizmet kapatılana kadar kullanmaya devam edilebiliyor ancak yeni bir Android 10 yüklü cihaz satın almanız durumunda cihazda Google Play Müzik yerine Youtube Müzik uygulamasını bulacaksınız.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir