Disney Plus abone sayısıyla Netflix’i tehdit ediyor

 Disney Plus abone sayısıyla Netflix’i tehdit ediyor

Disney, çevrimiçi dizi ve film platformu Disney Plus için üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

Disney, hiç beklemediği şekilde ilerleyen ani büyümeyi şaşkınlıkla karşılarken açılışta bulunduğu tahmini abone sayısına çok daha kısa bir sürede ulaştı. Açılışta şirket ilk 5 yıl içinde 60-90 milyon arası bir abone sayısına ulaşmayı beklerken açıldıktan tam 8 ay sonra 60,5 milyon aboneye ulaştı.

Netflix’in sahip olduğu 200 milyona yakın aboneyle kıyaslayınca çok yüksek bir miktar olmadığını söyleyebiliriz ancak yalnızca 8 ayda yakalanmış bu başarı rakipleri korkutabilir.

Disney Plus’a son 5 haftada 3 milyon abone katıldı

Dün yapılan açıklamada Disney Plus, yapım şirketinin orijinal oyuncularının çoğunun yer aldığı Broadway müzikalinin film versiyonu Hamilton filminin çıkıının ardından yeni bir abone dalgasının başladığını ve filmin çıkışından beri yaklaşık 5 haftada 3 milyon abone kazandığını açıkladı.

Platformun Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında aylık ortalama 1 milyon abone kazanmasıyla kıyaslanınca bu sayının yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Şirket tarafından açıklanan verilerde dikkat çeken bir diğer durum ise Kasım ayında yapılan Disney Plus lansmanının ardından Disney’in üç yayın hizmeti Disney Plus, Hulu ve ESPN Plus platformlarının toplamda 100 milyon aboneyi geçmesi oldu.

Şirketin bu konuda açıklaması “Doğrudan tüketiciye hizmet portföyümüzün küresel erişimi, şaşırtıcı bir şekilde 100 milyon ücretli aboneliği aştı. Önemli bir kilometre taşı ve geleceğin anahtarı olarak gördüğümüz stratejimizin yeniden kabul görmesi ve şirketimizin büyümesi önemli bir adımdı.” şeklinde oldu.

Şirketin açıklamasına göre Disney Plus 60,5 milyon, Hulu 35,5 milyon, ESPN Plus ise 8 milyon aboneyi aşmış durumda.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir