Google Meet altyazı özelliği test ediyor

Google Meet altyazı özelliği test ediyor

Google Meet altyazı özelliği test ediyor

ABONE OL 

Google Meet, toplantılarda yabancı dil bilmeyenler için çok önemli bir özellik test etmeye başladı. Henüz beta aşamasında bulunan süreçte hangi dillerin test edildiği de ortaya çıktı.

Google Meet Altyazı Özelliği Test Ediyor

Google, küresel iş birliği yapan, Workspace olarak adlandırılan şirketlerin online toplantı ve eğitimlerine katılan kullanıcıların kullanılan dili bilmediği için yaşadığı sorunu ortadan kaldırmak istiyor. Bu nedenle de bir altyazı özelliğinin beta aşamasında olduğu ortaya çıktı.

Sınırlı bir beta sürecinden geçen özellik, şimdilik İngilizce‘yi Fransızca, Portekizce ve Almanca dillerine çevirip altyazı olarak sunmaya başladı. Google, özelliğin yüzde yüz verimli çalışamayacağını ve yalnızca beta sürümünde kalma ihtimalinin olduğunu belirtirken beta sürecine dahil olmak için Google Formlar‘dan başvurulabileceğini belirtti. Sürece dahil olmak istiyorsanız Workspace‘de Super Moderatör rolüne sahip olmanız gerektiği de önemli bir detay.

Google Meet altyazı özelliği test ediyor
Google Meet altyazı özelliği test ediyor

Önemli bir toplantı ve online eğitim platformu olan Google Meet, geleceğe dair sağlam adımlar atmaya devam ediyor. Bu adımlarla da online görüşmelerin yakın zamanda bitmeyeceğini öngörmeleriyle alakalı olabilir. Sizce evden çalışma sistemi daha ne kadar devam edecek?

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.