Google katlanabilir telefon işini ciddiye aldı

Google katlanabilir telefon

Google katlanabilir telefon işini ciddiye aldı

ABONE OL 

Akıllı telefon formları giderek değişmeye başladı. Tuşlu ve antenli yapısıyla hayatımıza giren akıllı telefonlar dokunmatik bir forma büründü. Şimdilerde ise katlanabilir akıllı telefonlar dikkatleri çekiyor. Google da katlanabilir akıllı telefon çalışmalarını hızlandırarak rakiplerine yaklaşmaya çalışıyor.

Google Katlanabilir Telefon Çalışmalarına Eğildi

Google katlanabilir telefon konusunda adımlarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sızıntılara göre dikey katlanabilir akıllı telefonuyla karşımıza çıkacağı iddia edilen şirketin çalışmalarına dair yeni sızıntılar ortaya çıktı. Bu sızıntılara göre şirket yatay olarak katlanabilir bir model üzerinde daha çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde ”Jumbojack” isimli dikey katlanabilir telefonun geleceği görünmüştü. Bugün ise ”Pasaport” isimli yatay katlanabilir bir akıllı telefonun geleceğini göründü. Bu akıllı telefonlara dair teknik bir bilgi bulunmuyor ancak Google‘ın çalışmaları hızlandırdığı aşikar.

Google evden çalışma
Google katlanabilir telefon işini ciddiye aldı

Google Apple’a Ödemelerini Artırıyor

iPhone modellerinde yer alan Safari isimli tarayıcıda Google yerleşik arama motoru olarak yer alıyor. Bu sebepten dolayı Google her yıl Apple’a ciddi miktarlarda ödeme yapıyor. Geçtiğimiz yıl Google Apple’a 10 milyar dolar ödeme yapmıştı. Bu yıl için ise 15 milyar dolar ödeme yapılması bekleniyor.

Bernstein analistleri tarafından yayınlanan raporda bu yıl için 15 milyar dolar ödeme, 2022 yılında ise 18 ile 20 milyar dolar arasında bir ödeme yapılması öngörülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.