Google Chrome logosu boyandı! İşte yeni logo

Google Chrome logosu boyandı! İşte yeni logo

Google Chrome logosu boyandı! İşte yeni logo

ABONE OL 

Google Chrome grafikeri ve tasarımcısı Elvin, Google Chrome logosunun boyandığını ve 2014 yılından sonra ilk kez değiştiğini açıkladı.

Google Chrome Logosu Boyandı

“Bazılarınız bugün Chrome’un Canary güncellemesinde yeni bir simge fark etmiş olabilir. Evet! Chrome’un marka simgelerini 8 yıldır ilk kez yeniliyoruz. Yeni simgeler yakında cihazlarınızda görünmeye başlayacak.”

Kanarya güncellemesi olarak adlandırılan yeni güncellemeyle birlikte logonun renklerinin daha belirginleştiğini ve koyulaştığını, ortadaki yuvarlağın da büyüdüğünü görebiliyoruz.

Google’ın daha modern marka ifadesi politikası ile uyumlu hale getirmek amacıyla basitleştirilmiş tasarımla 8 yıl sonra yeni bir logo alıyor. Çok büyük bir değişiklik olmasa da yeni logo eskisine göre daha canlı görünüyor.

Google Chrome logosu boyandı
Google Chrome logosu 8 yılın ardından değişti

YouTube ve Google Geliri Karşımızda!

Dünyanın en popüler video platformu YouTube ve dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın 2021 yılı 4. çeyrek verileri Alphabet‘in raporunda göründü. Bu rapora göre Google, 2021 yılının son çeyreğinde 43.3 milyar dolar gelir elde etti. 2020 yılının aynı döneminde ise 31.9 milyar dolar gelir elde edilmişti.

YouTube ise 2021 yılının 4. çeyreğinde 8.63 milyar dolar gelir elde etti. 2020 yılının aynı döneminde ise 6.88 milyar dolar gelir elde etmişti. Tepe şirket olan Alphabet ise 2021 yılının son çeyreğinde 75.4 milyar dolar gelir elde etti. 2021 yılında ise 257.6 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin 2020 yılındaki geliri 182.5 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.