Apple Music ücretsiz deneme süresi kısaltıldı

Apple Music ücretsiz deneme

Apple Music ücretsiz deneme süresi kısaltıldı

ABONE OL 

Apple‘ın müzik servisi Apple Music, daha önce hiç üye olmamış kullanıcılarına 3 aylık ücretsiz deneme süresi tanıyordu. Ancak alınan son karar ile birlikte ücretsiz deneme süresi kısaltıldı.

Apple Music Ücretsiz Deneme için Yeni Karar Alındı

Apple’ın müzik servisi ve Spotify’ın en yakın rakibi Apple Music kullanıcı sayısını kısa sürede ciddi oradan arttırmayı başardı. Öyle ki Spotify ile sıkı bir rekabet içerisinde olduğunu ve karşılıklı hamleler yaptıklarını defalarca kez gördük. Apple tarafından alınan karara göre 3 aylık ücretsiz Apple Music deneme süresi 1 aya indirildi.

Bu kararın alınmasındaki en önemli sebebin ise hedeflenen kullanıcı sayısına ulaşılması olarak görülüyor. Ayrıca üç aylık deneme süresinin 7 yıldır uygulandığını da ifade etmek gerekiyor. Spotify şirketinin de benzer bir kararı aylar öncesinde aldığını da belirtmek gerekiyor.

Şu an uygulanan Apple Music fiyatları ise şöyle:

  • Öğrenci – 6.99 TL 
  • Bireysel – 13.99 TL
  • Aile – 20.99 TL
Apple Music ücretsiz deneme süresi kısaltıldı

Apple Music Kayıpsız Ses’e Kavuşuyor!

Apple resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru ile Dolby Atmos, Sprital Audio (Uzlamsal Ses) ve Lossless Audio (Kayıpsız Ses) özelliklerini Apple Music‘e dahil edeceğini belirtti. Dolby Atmos ile birlikte 360° ses deneyimi sunulacak.

Apple sunacağı bu kaliteli ses deneyimi için Apple Music kullanıcılarından ekstra ücret talep etmeyecek. Lossless Audio özelliğini destekleyen 75 milyon adet şarkının olduğunu belirten Apple, 20 milyon adet şarkının daha bu özelliğe uygun hale getirileceğini açıklandı. Bu özelliği aktif hale getirmek için kullanıcıların Ayarlar Müzik Ses Kalitesi adımlarını izlemeleri gerekecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.