Google Afrika’da devasa bir üs açıyor

Google Afrika'da devasa bir üs açıyor

Google Afrika’da devasa bir üs açıyor

ABONE OL 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok uluslu teknoloji devi Google Afrika’daki ilk ürün geliştirme merkezini açmaya hazırlanıyor.

Google Afrika’da Devasa Bir Üs Açıyor

Google, 2018 yılında Afrika’da sayısı artmaya başlayan internet kullanıcılarından yararlanabilmek için 1 milyar dolarlık bir yatırım planı açıklamıştı. Google Afrika Genel Müdürü Nitin Gajria, “2030 yılına kadar Afrika’da 800 milyon internet kullanıcısı olacak… ve Google, insan sermayesini etkinleştirerek Afrika’nın dijital dönüşümünü hızlandırmaya kararlı” dedi ve Afrika’daki ilk ürün geliştirme merkezinin Kenya‘nın başkenti Nairobi‘de kurulacağını açıkladı.

2022 yılının başlarında ödeme teknolojisi firması Visa ve bilişim yazılımı devi Microsoft da Nairobi’de inovasyon merkezleri açarak bölgedeki ve kıtadaki gelişimde yer aldıklarını göstermişti. Google’ın attığı bu adım hem yeni teknolojik ürünlerinin tanıtımında hem de daha küresel bir alana hizmet etmekte şirkete katkı sağlayacak.

Google Afrika’da Devasa Bir Üs Açıyor

Kaliforniya merkezli firma, bu on yılın sonunda kıtanın 800 milyon internet kullanıcısına ve dünyanın genç nüfusunun üçte birine ev sahipliği yapacağını ve bu da onu çekici bir yatırım hedefi haline getireceğini söyledi.

Ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Suzanne Frey ve Google Afrika’nın başkanı Nitin Gajria Salı günkü ortak bir blog yazısında Google’ın yeni merkezde çalışacak mühendisler, ürün yöneticileri, kullanıcı deneyimi tasarımcıları ve araştırmacıları işe aldığını söyledi.

Şirketin CEO’su Sundar Pichai, geçen Ekim ayında ekonomilerin dijital dönüşümlerini hızlandırmasına yardımcı olmak için kıtadaki çeşitli projelere beş yıl içinde 1 milyar dolar yatırım yaptığını söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir