Instagram orijinal içerikleri destekleyecek

Instagram orijinal içerikleri destekleyecek

Instagram orijinal içerikleri destekleyecek

ABONE OL 

Bildiğimiz gibi Instagram akışı, takip ettikleriniz ve favoriler olarak ikiye ayrılıyordu ve iki alanda da gönderiler kronolojik olarak karşımıza çıkıyordu. Bir dönem popüler gönderileri karşımıza çıkarmaya başlayan platform, ardından yeniden kronolojik sıralamayı getirmişti. Şirket, gönderi politikasında değişikliğe gittiğini ve Instagram orijinal içeriklerine daha fazla değer verileceğini açıkladı. İşte yeni politika:

Instagram Orijinal İçerikleri Destekleyecek

Instagram Başkanı Adam Mosseri, yine bir tweet atarak platformdaki yenilikleri bir video ile tanıttı. Adam Mosseri, attığı tweet ile etiketlemenin yeni yollarını eklediklerini ve sıralamayı iyileştirdiklerini açıkladı.

“İçerik oluşturucular Instagram’ın geleceği için çok önemlidir ve başarılı olduklarından, hak ettikleri tüm övgüyü aldıklarından emin olmak istiyoruz.”

Açıklanan bilgilere göre Instagram orijinal içerikleri daha ön planda görünecek. Farklı bir sayfa ya da platformdan alınıp yayınlanan içerikler, orijinal içeriklere göre daha arka planda kalacak. Adam Mosseri, videoda “Sıfırdan bir şey üretirseniz, başka birinden bulduğunuz bir şeyi yeniden paylaşmaktan daha fazla kredi almalısınız. Özellikle yeniden yayınlanan içerikle karşılaştırıldığında, orijinal içeriğe daha fazla değer vermeye çalışacağız” açıklamasını yaptı.

Gelişmiş etiketler özelliği ise tanıtım gibi içeriklerde, örneğin bir moda fotoğrafında fotoğrafçıyı ayrı, moda stilistini ayrı olarak etiketleyip bu tanımlamaların yapılmasını sağlıyor.

Gelişmiş etiketler örneği

Görselde de göründüğü üzere insanları ya da ürünleri etiketlerken artık tanımlamalarını yapabileceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.