Geleceği gören adam: Steve Jobs

   Geleceği gören adam: Steve Jobs

  Geleceği gören adam: Steve Jobs

  Apple’ın kurucusu ve uzun yıllar yöneticisi olan Steve Jobs, yalnızca Apple’a değil geleceğe de yön veriyordu. Business Insider tarafından Steve Jobs’ın 1980-90 yıllarında belirttiği ve bugün hayatımızın içinde olan teknolojileri derledi.

  2011 yılında ölen Steve Jobs, şimdilerin en büyük teknoloji firmalarından biri olan Apple’ın kurucusu. Aynı zamanda Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları’nın eski yönetim kurulu başkanı.

  Teknolojiye yön veren isimlerin başında gelen Steve Jobs’ın  geleceğe dair öngörülerinin hayatımıza girenleri aşağıdaki listemizde:

  • Siri

  1984 yılında The Daily Beast’e konuşan Steve jobs, “Cihazlarımızda bizim isteklerimize yanıt veren küçük bir insan olacak” demişti.

  • iPad

  Jobs, fikrini 1983 yılında International Design Conference’ye anlattığı iPad ürününü ilk olarak 2010 yılında tanıtmıştı.

  • iPhone

  1984 yılında akıllı telefonlar hakkında fikirlerini belirten Jobs, 9 Ocak 2007 tarihinde teknolojinin yeterli seviyeye gelmesiyle ilk iPhone modelini tanıttı.

  • Akıllı telefonların kullanım yaşı

  Steve Jobs, bir açıklamasında akıllı telefon kullanımının 10 yaşına kadar düşebileceğini belirtmişti.

  • İnternet

  1995 yılında bir fikirle internetin gelecekte hayatımızda çok önemli bir yer kaplayacağını söylemişti.

  • E-ticaret

  İnternet hakkında fikirlerini belirttikten sonra internetin insanların alışveriş alışkanlıklarını etkileyeceğini, internetten alışverişin büyük bir gelişim yaşayacağını söylemişti.

  • Bulut teknolojisi

  1996 yılında insanların artık bilgilerini fiziksel bir ortam yerine dijital bir ortamda saklayacağını iddia etmişti ve bugün milyonlarca kişi kişisel bilgilerini bulut hizmetlerinde saklıyor.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir

  Havalimanları ve metrolar için ‘maskematik’ geliştirildi

  Bill Gates Microsoft’tan istifa etti

  5G’nin 500 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir