5G’nin 500 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor

  5G’nin 500 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Dün 5G’ye özel bir konferans yapıldı. Canlı yayın başlığı ise ‘5G Çin Endüstrisinin Akıllı Üretimine Yardımcı Olacak’. Bunu Huawei Çin Pazarlama Bölümü Başkanı Yang Tao paylaştı. Aslında, başlıktan da anlaşılacağı gibi, 5G’nin endüstriyel üretimine nasıl yardımcı olacağı tartışıldı.

  5G, yüksek hız, düşük gecikme süresi ve güçlü bağlantı özelliklerine sahiptir. Yang Tao, daha düşük hızların bilgi aktardığını ve daha yüksek bant genişliklerinin duyguları aktardığını söyledi. Ancak 5G bize duygularda, iletişimde ve prodüksiyon çalışmalarında daha büyük değişiklikler getirebilir. Düşük gecikme süresi büyük rol oynayabilir.

  5G’nin 500 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor

  Yang Tao, 4G döneminde Çin’in temelde diğer firmalarla aynı aşamada olduğuna dikkat çekti. 5G ise döneminde Çin lider konumda olmalıdır dedi.

  5G gelecekte Endüstri 4.0’da nasıl bir rol oynayacak? Yang Tao şunları söyledi: ‘Bilgilendirmenin, dijitalleşmenin üç aşamasından istihbarata, her aşamanın kendi önemli uygulama senaryoları var.’ 5G ve bulutunun tamamen birleştiğine dikkat çekti. Böylece yapay zeka ve kablosuz bağlantılı akıllı fabrikalar oluşturulabilir dedi.

  Yang Tao’nun paylaşımına göre, tam bağlantılı bir fabrikada tipik 5G senaryosu video ve veri iletimidir. İkincisi, robotlar arasındaki kontrol ve işbirliği. Üçüncüsü ise konumlandırmadır. 2022’den sonra, ultra düşük gecikme teknolojisi olgunlaştıkça, 5G’nin endüstriyel parklarda yaygın olarak kullanılacağını ve ayrık imalat alanında daha büyük bir rol oynayacağını belirtti.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir

  Xiaomi Mi 10 Pro ile uzaydan çekilmiş görüntüler yayınlandı (VİDEO)

  Xiaomi bulaşık makinesi geliştirdi

  Huawei’nin akıllı telefon satışlarının düşmesi bekleniyor

  İlginizi Çekebilir

  3 Yorumlar

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir