FTX iflas ettiğini resmen açıkladı!

FTX iflas

FTX iflas ettiğini resmen açıkladı!

ABONE OL 

Son bir haftadır kripto para piyasasının gündeminde yer alan FTX, resmen iflas ettiğini duyurdu. Ayrıca CEO’nun da görevi bıraktığı açıkladı.

FTX İflasını Duyurdu

FTX, uzun bir tartışmanın ardından resmi Twitter hesabından yayınladığı tweet ile iflas ettiğini açıkladı. Bu açıklamada iflas başvurusunun yapıldığı ve şirkete yeni CEO atandığı da açıklandı.

FTX CEO’su olan Sam Bankman-Fried istifa etti. Yerine ise John Ray geldi. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

FTX’in yeni CEO’su John Ray olmuştur. Çeşitli ülkelerdeki çalışanların görevlerine devam etmeleri beklenmektedir. CEO Ray ve bağımsız profesyoneller, iflas kanununun 11. maddesi gereği bu süreçte birlikte çalışacaklar.

FTX iflas ettiğini resmen açıkladı!

Bahamalar FTX Fonlarının Dondurulduğunu Açıkladı

Kripto para piyasasında LUNA olayından sonra en büyük sarsıntıya sebep olan FTX olayına bir müdahale de Bahamalar’dan geldi. Bilindiği gibi FTX, şirketin merkezini Bahamalar’a taşımıştı. Yaşanan tüm bu olaylar çerçevesinde Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından FTX’in fonlarını dondurma kararı alındığı açıklandı. Ayrıca şirkete geçici tasfiye memuru (kayyum) atanmasına da karar verildi.

FTX, kullanıcı fonlarını kullanmış ve yaklaşık 10 milyar dolarlık bir açık ortaya çıkmıştı. Bu da ortaya çıkınca kripto para piyasası ciddi bir sarsıntı yaşamış, Bitcoin de 15 bin 600 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir