FTX hacklendi mi? 600 milyon dolarlık kayıp

FTX hacklendi

FTX hacklendi mi? 600 milyon dolarlık kayıp

ABONE OL 

Kripto para piyasasını 1 haftadır çok ciddi etkileyen FTX olayına şimdi de siber saldırı iddiaları eklendi. İddialara göre FTX hacklendi ve 600 milyon dolarlık bir kayıp oluştu.

FTX Hacklendi mi?

LUNA’nın ardından ciddi kayıp yaşanmasına sebep olan FTX’in hacklendiği iddia edildi. Bu iddianın devamında ise 600 milyon dolarlık bir kayıp olduğu söyleniyor. FTX’in Telegram yöneticilerinden birisi tarafından iddia edilen olayla birlikte internet sitesi, mobil uygulamanın ele geçirildiği ifade edildi.

FTX mobil uygulamasına gelen güncellemenin ise yapılmaması gerektiğ, güncelleme ile akıllı telefonlarına kötü amaçlı yazılımın yüklenebileceği de gelen iddia arasında yer alıyor.

FTX hacklendi mi? 600 milyon dolarlık kayıp

FTX İflasını Duyurdu

FTX, uzun bir tartışmanın ardından resmi Twitter hesabından yayınladığı tweet ile iflas ettiğini açıkladı. Bu açıklamada iflas başvurusunun yapıldığı ve şirkete yeni CEO atandığı da açıklandı.

FTX CEO’su olan Sam Bankman-Fried istifa etti. Yerine ise John Ray geldi. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

FTX’in yeni CEO’su John Ray olmuştur. Çeşitli ülkelerdeki çalışanların görevlerine devam etmeleri beklenmektedir. CEO Ray ve bağımsız profesyoneller, iflas kanununun 11. maddesi gereği bu süreçte birlikte çalışacaklar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir