Bahamalar FTX fonlarını dondurdu!

Bahamalar FTX

Bahamalar FTX fonlarını dondurdu!

ABONE OL 

Merkezini Bahamalar’a taşıyan FTX‘e bir kötü haber de Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu‘ndan geldi. Komisyon tarafından alınan karar ile birlikte FTX’in fonları donduruldu.

Bahamalar FTX Fonlarının Dondurulduğunu Açıkladı

Kripto para piyasasında LUNA olayından sonra en büyük sarsıntıya sebep olan FTX olayına bir müdahale de Bahamalar’dan geldi. Bilindiği gibi FTX, şirketin merkezini Bahamalar’a taşımıştı. Yaşanan tüm bu olaylar çerçevesinde Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından FTX’in fonlarını dondurma kararı alındığı açıklandı. Ayrıca şirkete geçici tasfiye memuru (kayyum) atanmasına da karar verildi.

FTX, kullanıcı fonlarını kullanmış ve yaklaşık 10 milyar dolarlık bir açık ortaya çıkmıştı. Bu da ortaya çıkınca kripto para piyasası ciddi bir sarsıntı yaşamış, Bitcoin de 15 bin 600 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Bahamalar FTX fonlarını dondurdu!

JP Morgan FTX Olayı Hakkında Açıklama Yaptı

JP Morgan, analistleri aracılığıyla yaptığı açıklamalarda kripto paralarla ilgili yaklaşımlardan bahsetmeye devam ediyor. Son olarak yaşanan FTX olayı ile ilgili bir açıklama yapan JP Morgan, Bitcoin’in 13 bin dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini belirtti.

JP Morgan’ın analistlerine göre sorun FTX CEO’sunun davranışlar değil, asıl sorun FTX’i kurtarmak için kimsenin herhangi bir çaba göstermemesi. Birkaç gündür yaşanan olaylar sonrasında FTX’i satın alma girişiminde bulunan tek kişi yalnızca Justin Sun oldu. Sun açıklamasında kimsenin beklentiye girmemesi gerektiğini özellikle belirtti.

JP Morgan, Bitcoin’in 13 bin dolar seviyelerine kadar inebileceğini açıkladı. Bitcoin de geçtiğimiz günlerde 15 bin 600 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir