JP Morgan FTX sonrası Bitcoin tahmini yaptı!

JP Morgan FTX

JP Morgan FTX sonrası Bitcoin tahmini yaptı!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan JP Morgan, FTX olayından sonra Bitcoin’in düşebileceği seviye hakkında bir açıklama yayınlandı.

JP Morgan FTX Olayı Hakkında Açıklama Yaptı

JP Morgan, analistleri aracılığıyla yaptığı açıklamalarda kripto paralarla ilgili yaklaşımlardan bahsetmeye devam ediyor. Son olarak yaşanan FTX olayı ile ilgili bir açıklama yapan JP Morgan, Bitcoin’in 13 bin dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini belirtti.

JP Morgan’ın analistlerine göre sorun FTX CEO’sunun davranışlar değil, asıl sorun FTX’i kurtarmak için kimsenin herhangi bir çaba göstermemesi. Birkaç gündür yaşanan olaylar sonrasında FTX’i satın alma girişiminde bulunan tek kişi yalnızca Justin Sun oldu. Sun açıklamasında kimsenin beklentiye girmemesi gerektiğini özellikle belirtti.

JP Morgan, Bitcoin’in 13 bin dolar seviyelerine kadar inebileceğini açıkladı. Bitcoin de geçtiğimiz günlerde 15 bin 600 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

JP Morgan FTX sonrası Bitcoin tahmini yaptı!

Binance Neden FTX’i Alma Kararını İptal Etti?

Kripto para piyasasının en büyük krizlerinden biri Binance ve FTX arasındaki gelişmeler sebebiyle yaşanmaya devam ediyor. Binance, dün FTX borsasını satın alacağını açıklamıştı. Bu haberle birlikte Bitcoin fiyatı kısa süreliğine toplamıştı. Ancak ardından 17 bin 600 dolara kadar gerilemişti.

Wall Street Journal‘ın haberine göre Binance, FTX’in satın almaktan vazgeçti. Buna sebep olarak ise FTX’in müşteri fonlarını kullandığı, bu sebepten dolayı 6 milyar dolarlık bir açık olduğu belirterek Binance’in FTX’e yardım edemeyeceğini açıkladı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerle birlikte Bitcoin son 16 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin haber yazıldığında 16 bin dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir