Facebook Messenger’da artık ekran paylaşımı yapılacak

Facebook Messenger'da artık ekran paylaşımı yapılacak

Facebook Messenger’da artık ekran paylaşımı yapılacak

ABONE OL 

Facebook platformunun mesajlaşma uzantısı Facebook Messenger’da artık ekran paylaşımı yapılabileceğinin müjdesi nihayet verildi.

facebook messenger

Zoom ve Skype gibi uygulamalarla yaygınlaşan ve son zamanlarda online toplantı ve derslerde kullanıldığı için önemi artan ekran paylaşma özelliği yavaş yavaş sosyal medya uygulamalarına da entegre edilmeye başladı.

Facebook Messenger’da artık ekran paylaşımı yapılacak

Yeni özellik hem ikili konuşmalarda hem de grup konuşmalarında aktif olacak. Kullanımı da oldukça basit olan özellik için görüşme esnasında ekranı yukarı doğru kaydırıp “Ekranı Paylaş” seçeneğini seçmeniz yeterli.

facebook messenger

Ekran paylaşma özelliği birçok farklı alanda kullanılabilir, özellikle teknik sorunların çözümüne odaklanılan özellik hem iOS hem de Android işletim sistemlerine eklenmeye başladı.

Facebook Messenger Face ID özelliğini test ediyor

Apple’ın cihazlarının güvenliği için getirdiği ve devrim niteliği taşıyan, şimdilerde neredeyse tüm akıllı cihazlara entegre edilen Face ID özelliği şimdi de sosyal medya uygulamalarına geliyor. Facebook’un şu sıralarda test ettiği Face ID özelliği gelen aramaları cevaplandırmaya engel olmayacak.

messenger

Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere Face ID özelliğinin Messenger kapandıktan sonra hemen, 1 dakika sonra, 15 dakika sonra ya da 1 saat sonra aktif edileceği konusunda seçenekler de sunuluyor.

Siz uygulamada değilken biri görüntülü veya sesli sizi arıyorsa aramaya yanıt vermek için Face ID kullanmanız zorunlu değil.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.