Facebook kripto parasının ismini değiştirdi: Diem

 Facebook kripto parasının ismini değiştirdi: Diem

Facebook tarafından geliştirilen fakat ABD’li düzenleyiciler tarafından yoğun eleştirilere maruz kalması sebebiyle büyük şirketlerden oluşan yatırımcılarına kaybeden Libra isimli kripto para projesinin ismi değiştirildi. Diem ismiyle Ocak 2021 tarihinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

Facebook Kripto Parası Diem Oldu

Facebook kripto parasının ismini Diem olarak değiştirdi. Yine bu kripto para için oluşturulmuş Libra vakfının ismi Diem vakfı olarak değiştirildi. Ocak 2021 tarihinde stablecoin (sabit fiyatlı kripto para) olarak karşımıza çıkması beklenen Facebook kripto parası Diem, bir dönem yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Facebook Kripto Parası Diem Oldu

Amerika Birleşik Devletleri‘nde devlet yöneticileri tarafından adeta topa tutulan Libra büyük yatırımcılarını kaybetmişti. Aralarında Visa, Mastercard ve eBay‘in de olduğu dev şirketler bir bir projeden çekildiklerini açıklamışlardı. Dev şirketlerin projeden ayrılmasıyla birlikte yeniden yapılanma kararı alan Facebook, projeye yeni bir CEO atamıştı. Libra’ya son olarak 219 milyar dolar değerindeki Temasek Holdings isimli yatırım şirketi dahil oldu. Singapur devletine ait Temasek Holdings Libra’ya üye olmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir