• 1 Haziran 2020

Facebook 400 milyon dolarlık GIF yatırımı yaptı

 Facebook 400 milyon dolarlık GIF yatırımı yaptı

Facebook 400 milyon dolarlık yatırım yaparak GIF paylaşım platformu Giphy’i satın aldığını açıkladı. Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Facebook, tüm interneti fethetme çalışmalarına devam ediyor.

Facebook yükselmeye başladığı günden beri sürekli yatırımlar yaparak hem servetini arttırıyor, hem de internet üzerindeki hükmünü arttırıyordu. WhatsApp gibi önemli bir platformu bünyesine katan, ardından Instagram’ı satın alarak bir nevi gövde gösterisi yapan şirket, en son Hindistan’da bir mobil telekom şirketinden hisse almıştı.

Facebook 400 milyon dolarlık yatırım yaparak Giphy’i satın aldı

Facebook’un Giphy ile entegrasyonu yeni değil, uzun süredir devam eden bir süreç. Facebook’ta GIF paylaşmak isteyenlere Giphy olanak sağlıyor. Giphy zaten Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram platformlarıyla beraber trafiğinin neredeyse yüzde 50’sini kapsıyor.

Giphy kullanıcılarına bir açıklama yapıldı ve yakın gelecekte platformda ciddi değişiklikler olmayacağı söylendi. Şimdilik Giphy, Instagram platformunun bir parçası olacak ve kullanıcıların GIF’leri hikaye ve özel mesajlarda kullanmasına olanak sağlanacak.

Gelecekte ise Giphy’nin Facebook’un sahibi olduğu platformlarda varlığının ise zamanla arttıracağı belirtiliyor.

Facebook, Instagram’ı yaklaşık 1 milyar dolara, WhatsApp’ı ise 16 milyar dolara satın almıştı. Bu ikilinin yanında Giphy çerez gibi dursa da 400 milyon dolarlık ciddi bir yatırım olduğu reddedilmez.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir