Exactly Protocol köprü ağı hacklendi! Kayıp 12 milyon dolar

Exactly Protocol köprü ağı

Exactly Protocol köprü ağı hacklendi! Kayıp 12 milyon dolar

ABONE OL 

DeFi projelerine yönelik gerçekleştirilen siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. Exactly Protocol isimli DeFi projesi tarafından kullanılan köprüye yönelik gerçekleştirilen saldırıda 12 milyon dolar değerinde Ethereum çalındı.

Exactly Protocol Köprü Ağına Saldırı

DeFi projelerinin başı siber saldırılardan kurtulmuyor. De.Fi Web3 Antivirus isimli X (Twitter) hesabından yapılan paylaşımla birlikte Exactly Protocol‘ün siber saldırıya maruz kaldığı açıklandı.

Exactly Protocol tarafından kullanılan köprü ağına gerçekleştirlen saldırıda 7.160 Ethereum (yaklaşık 12 milyon dolar) çalındı. Exactly Protocol tarafından geliştirilen EXA isimli kripto paranın fiyatı 6.30 dolar seviyelerinden 4.65 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Zunami Hacklenmişti

Zunami Protocol isimi DeFi projesi siber saldırıya maruz kalmıştı PeckShield tarafından duyurulan saldırı sonucunda Zunami Protocol tarafından geliştirilen UZD isimli sabit fiyatlı kripto paranın fiyatı da yüzde 99 değer kaybı yaşamıştı.

Bu saldırı sonucunda ise proje 2 milyon doları aşkın bir kayıp yaşamıştı. Saldırı yöntemi olarak ise hacker’ların Zunami Protocol‘e bağış yaptığı ve bu bağış yaptıkları sırada ortaya çıkan bir açığı değerlendirdikleri açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir